تحلیل دینامیکی مخازن مایع زیر زمینی استوانه ای


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
6.20MB
183
248 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بطور کلی مخازن مایع برای نگهداری مایعات مختلف از جمله آب ، فراورده های نفتی ، مواد مایع زائد محیط زیستی و غیر میباشد. اینگونه مخازن از درجه اهمیت بالایی برخوردار بوده و بایستی کاربردی خود را پس از زلزله حفظ نمایند. اهمیت اینگونه مخازن به لحاظ مایع نگهداری شده که معمولا پتانسیل بالایی برای آلوده کردن محیط زیست دارند و همچنین عدم دسترسی به این مخازن به منظور اعمال تعمیرات پس از هنگام ساخت می باشد.

هدف از این مطالعه بررسی اندر کنش مایع – مخزن همچنین مخزن – خاک در هنگام زلزله می باشد. در ابتدا پیشینه تحقیق و روابط برای حالت اندرکش مخزن- مایع بررسی شده است که کلیه ی روابط برای جرم اندر کنش مخزن- خاک در حالت عمومی مطرح میشوند. در این مطالعه مدلی دو بعدی برای درنظر گرفتن اندر کنش مخزن- مایع و مخزن- خاک به طور همزمان ، پیشنهاد شده است. اثرات فوق با استفاده از ماتریس های تعادل دینامیکی بدست آورده شده اند. برای مدل سازی در این مطالعه از نرم افزار ansys 10 استفاده شده است که مدل ها به صورت دو بعدی مدل شده اند. مقادیر ورودی برنامه با استفاده از روابط تعادلی اندر کنش خاک – مخزن بدست آمده و پس از اجرا شدن مقدار نتایج و اثرات وارده بر مقدار اندر کنش مخزن- مایع ارائه شده است.

در پایان فرمولی برای بدست آوردن تخمینی از مقادیر فشار هیدرودینامیک با درنظر گرفتن اثرات اندرکنش خاک ، پیشنهاد شده است که از دقت خوبی برخوردار می باشد. این فرمول برای درنظر گرفتن هر دو جرم ضربه ای و انتقالی همراه با اندرکنش خاک مناسب میباشد.

در انتها قسمت نتیجه گیری و پیشنهادات موجود می باشد که در آنها سر فصل مطالعاتی که در آینده می توانند انجام پذیرند آورده شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.