تحلیل دیوار های میخکوبی شده تحت بار زلزله


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.96MB
110
316 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

میخکوبی خاک یک روش پایدارسازی شیبها و گودبرداریها می باشد که به دلیل انعطاف پذیری سرعت و سهولت اجرا و نسز اقتصادی تر بودن نسبت به دیگر سیستمهای پایدارسازی، طی سه دهه اخیر مورد توجه بسیار قرار گرفته است. کلیه روشها موجود برای تحلیل این نوع سازه ها پایداری کلی آنها را مورد بررسی قرار می دهد در حالیکه طبق مشاهدات انجام شده بر روی سازه های میخکوبی شده تمام مقیاس و مدلهای آزمایشگاهی، این نتیجه حاصل شد که پایداری موضعی میخ ها  بسیار با اهمت بوده و حتی در مواردی تعیین کننده تر از پایداری کلی سازه ها می باشد.

در بین روشهای تحلیلی موجود فقط روش تحلیل سینماتیک حدی می تواند مقدار نیرو در هر میخ را بدست آورده و در نتیجه پایداری موضعی آنها را کنترل نماید. در این پایان نامه با بهره گیری از این خاصیت و نیز اهمیت عملکرد این نوع سیستمها در مناطق زلزله خیز روش تحلیل سینماتیک حدی شبه دینامیکی برای تعیین نیروی میخ ها تحت نیروی زلزاه ارائه گردید. با توجه به مطالعات نگارنده و در نتیجه عدم وجود یا دسترسی به نایج آزمایشگاهی تجربی و یا عددی برای ارزیابی عملکرد روش پیشنهادی تحت بار زلزله این روش با صفر قرار دادن پاارمترهای مربوط به زلزله به حالت استاتیکی تبدیل شده و نتایج آن با نتایج موجود از مدلهای آزمایشگاهی عددی و تجربی مقایسه گردید.

این مقایسه عملکرد نسبتا خوب این روش را نشان می دهد. همچنین با استفاده از روش پیشنهادی اثر پارامتر های مختلف طراحی نظیر زاویه میخکوبی مشخصه های مقاومت برشی خاک، زاویه دیوار و … بر روی نیروی میخ ها مورد بررسی قرار گرفت. با توجه به این مطالعات دیده شد که با افزایش پارامترهایی چون چسبندگی و زاویه اصطکاک داخلی خاک و همچنین فرکانس زاویه ای شتاب زلزله، نیروی کششی ایجاد شده در میخ ها کاهش یافته در حالیکه این نیروها با شیب خاکریز زاویه میخکوبی بارسربار و ضرائب افقی  قائم شتاب زلزله رابطه مستقیم دارند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.