تحلیل غیر خطی پس کمانشی اعضای مهاربندی فلزی و مدل سازی آن در ساختمان های فولادی


در حال بارگذاری
۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.31MB
150
210 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

اعضای مهاربندی در ساختمان های فلزی تنش انکار نشدنی در مقابل بارهای جانبی را دارا هستند. مدل های پلاستیسیته متمرکز موجود در نرم افزارهای تجاری ، قادر به درنظر گرفتن رفتار دقیق پس کمانش این اعضا نیستندم طالعه دقیق کمانش و پس کمانش این اعضا توسط روش اجزا محدود از اهمیت بسزایی برخوردار می باشند.  همچنین نحوه ی مدل سازی این اعضا و قراردادن آن در قالب یک سازه کلی و مقایسه آن با نتایج تست های آزمایشگاهی اهمیت زیادی دارد.

برای اینکه بتوانیم یک مدل مناسب جهت پیش بینی رفتار دقیق کمانش اعضا در فشار و تسلیم در کشش را ارائه دهیم نتایج به دست آمده توسط مدل عددی را با نتایج آزمایشگاهی صحت سنجی میکنیم.

بدین منظور رفتار چند عضو با مقاطع و لاغری های گوناگون با ارائه یک مدل عددی مناسب، کمانش اعضا در فشار و تسلیم در کشش با استفاده  از نرم افزار openness مورد بررسی قرار گرفت و نمودار بار- تغییر مکان آنها با نتایج آزمایشگاهی بلک و همکاران ۱۹۸۰ و زایاس و همکاران ۱۹۷۹ صحت سنجی شد.

همانطور که انتظار میرفت مدل عددی به خوبی توانست از عهده شبیه سازی رفتار اعضا بر بیاید همچنین مشخصاتی از قبیل کاهش ظرفیت باربری در سیگنال های متوالی و روند تسلیم کششی در چرخه های بالاتر به خوبی مدل سازی شده است و همچنین با اعتماد به مدل عددی پیشنهادی قاب مهاربندی شده ۵ طبقه رکورد زلزله بررسی شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.