تحلیل لرزه ای لوله های انتقال دارای خوردگی و روش های مقاوم سازی


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.10MB
182
224 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

با توجه به وسعت و گستردگی خطوط انتقال، خطرات ناشی از بروز زلزله و خوردگی،به عنوان دو عامل مهم تاثیرگذار در طول مسیر، لوله ها را تهدید می نماید. در این تحقیق، ابتدا رفتار لرزه ای یک خط لوله با مدلسازی سه بعدی و تحلیل لرزه ای تاریخچه ی زمانی، بادر نظر گرفتن اندرکنش خاک-لوله و تاخیر فاز موج زلزله، مورد بررسی قرار می گیرد، سپس بر مبنای ماکزیمم کرنش محوری پلاستیک ایجاد شده، قطعه بحرانی مشخص گشته و با مدلسازی مجدد این قطعه و با استفاده از روش اجزای محدود، اثر چند حالت مختلف خوردگی یکنواخت ( از طریق کاهش ضخامت و کاهش مدول الاسیسیته لوله به میزان ۲۰%، ۳۰% و ۴۰%) و همچنین یک حالت خوردگی موضعی، بر لوله مورد بررسی قرار می گیرد.

سپس قطعه دچار خوردگی با استفاده از پوشش FRP به عنوان یک روش نوین مقاوم سازی مدل سازی و تحلیل شده تا نقش خوردگی بر رفتار لوله های مدفون، مشخص شده و تاثیر مقاوم سازی در بهبود عملکرد آنها مشخص گردد. نتایج تحلیل ها، حاککی از آن است که خوردگی در حالالت مختلف ناثیر مستقیمی بر افزایش مقادیر تنش و کرنش ایجاد شده در المان های لوله ناشی از نیروی زلزله، دارد که این مساله، در مورد لوله های انتقال قابل توجه می باشد. همچنین نتایج تحلیل لوله تحت نیروهای زلزله پس از مقاوم سازی با FBR نشان دهنده بهبود عملکرد آن (کاهش تنش و کرنش) می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.