تحلیل کیفیت برق شبکه فشار متوسط نمونه ای شامل کوره قوس الکتریکی با استفاده از SVC و فیلترهای هارمونیکی ضمن بکارگیری HTSFCL


در حال بارگذاری
۳۰ آبان ۱۳۹۶
Doc
6.11MB
135
387 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

امروزه تولید و مصرف فولاد یکی از شاخص‌های اصلی توسعه یافتگی کشورها و جوامع به شمار می‌آید. حضور صنعت فولاد در یک منطقه بر فرآیند توسعه، فرهنگ، سطح دانش، اشتغال زایی، پژوهش، آموزش و تجارت آن منطقه تاثیر بسزایی دارد.

با گسترش شبکه قدرت واحداث واحدهای فولادسازی که باعث بالا رفتن سطح قدرت اتصال کوتاه شبکه می‌گردد که صنایع فولاد جز بارهای پر مصرف شبکه می‌باشند و از آنجا که بیشتر کارخانه‌های فولاد در کشور از نوع قوس الکتریکی می‌باشند.

کورهای قوس از جمله بارهای غیر خطی هستند که می‌توانند در پارامترهای کیفیت توان تاثیر بسزایی داشته باشند. سیستم قدرتی که در این گزارش مورد توجه قرار گرفت پست برق فشار قوی فولاد هرمزگان جنوب می‌باشد. این مجتمع یکی از بزرگترین مجتمع‌های فولاد در ایران محسوب می‌شود و از بخشهای مختلفی از جمله بخش احیا، بخش اکسیژن، بخش آب شیرین کن، واحد تولید آهک، واحد فولاد سازی، ریخته گری، پست برق ۲۳۰kv و svc تشکیل شده است. با توجه به ماهیت بارهای الکتریکی موجود در هر یک از بخشهای مجتمع،از یک طرف کیفیت بالای توان الکتریکی مورد نیاز سیستم امری ضروری به نظر می رسد، اما از طرف دیگر حضور کوره‌های قوس الکتریکی با توان بالا در این مجتمع کیفیت توان الکتریکی مجتمع را به چالش می‌کشد. به همین دلیل جهت ارتقای سطح کیفیت توان مجموعه افدام به نصب سیستم جبرانساز استاتیکی توان راکتیو(svc) شده است. که با توجه به رشد شبکه و قدرت اتصال کوتاه نیاز به محدودسازهای جریان خطا به شدت احساس می‌شود که در این پایان‌نامه به برسی پارامترهای کیفیت توان در مجتمع فولاد هرمزگان جنوب  و نقش svc در بهبود این پارامترها و اثر محدودسازهای جریان خطا بر شبکه و پارامترهای کیفیت توان  مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.