تخمین پارامترها ی موثر در تراکم مصالح سنگی بدنه سدهای خاکی با استفاده از شبکه های عصبی مصنوعی


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
4.96MB
138
265 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

تراکم مصالح تشکیل دهنده بدنه سدهای خاکی بعنوان یکی از مهمترین پارامترهای لازم برای اجرای این سدهاست که به عوامل بسیار زیادی از قبیل وزن مخصوص، دانه بندی، درصد رطوبت، ضخامت لایه و … بستگی دارد. از آنجایی که با معلوم بودن مقادیر این پارامترها در عمل نمی توان تخمین نسبتا دقیقی برای درصد تراکم بدست آورد، لذا بکار بردن روشی که ورای فرمولهای معمول ریاضی بتواند تا حد قابل قبول درصد تراکم و یا مقادیر موثر در تراکم را پیش بینی کند، حائز اهمیت خواهد بود.

در چند سال اخیر شبکه های عصبی مصنوعی برای مدلسازی تقریبا اکثر جوانب مسائل مهندسی با موفقیت استفاده شده است  این شبکه ها که الهامگرفته از رفتار مفز و نرونهای عصبی است در مسائلی که ماهیتا دارای مجهولات زیادی بوده و رد مواردی دسترسی به حل آنها را ناممکن می نماید رو به افزایش است. تحقیق کاربرد روشهای شبکه های عصبی برای تخمین پارامترهای تراکم (درصد رطوبت، حداقل و حداکثر دانسیته خشک، ضخامت لایه و تراکم نسبی) مطابق خواص طبقه بندی خاکها را ارایه می دهد.

در این تحقیق همچنین سعی می شود نتایج حاصل از روشهای آزمایشگاهی بدست آمده از اجرای لایه های مختلف بدنه سد خاک نم­رود برای آموزش شبکه استفاده می گردد و در پایان مقایسه ای بین خروجی ها ی شبکه با نتایج روشهای آزمایشگاهی بدست آمده از آزمایشات صحرایی انجام خواهد پذیرفت.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.