تعیین حجم رسوب در مخازن سدها با روشهای عددی


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.20MB
103
135 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بحث انتقال رسوب ومحاسبه آن در رودخانه ها، کانال ها و مخازن سدها اهمیت زیادی برخوردار است. مطالعات متعددی تا کنون توسط محققین مختلف صورت گرفته است و مدل های متنوع عددی  و تحلیلی جهت محاسبه بار رسوبی رودخانه ها و مخازن سدها تهیه شده است. در سالهای اخیر نیز استفاده از روش های عددی مختلف مانند تفاضل محدود، حجم محدود، اجزاء محدود و روش خطوط مشخصه رو به گسترش است.

همچنین دانش نوین دینامیک سیالات محاسباتی (CFD) نیز روز به روز در حال پیشرفت و توسعه می باشد. هدف از ارائه این سمینار ارائه یک ساختار کلی از مدلسازی انتقال رسوب و انباشت آن در رودخانه و مخازن می باشد. در ابتدا برای آشنایی با مطالعات صورت گرفته به ذکر مهمترین روش های تدوین شده در سالهای اخیر در حیطه مباحثی همچون مدلسازی دو بعدی رسوب گذاری مخازن، انباشت رسوب، جریان های گل آلود و CFD پرداخته می شود.

در ادامه روش های محاسبه انتقال رسوب وحل معادلات ناویر استوکس ارائه می گردد و در ضمن این توضیحات روش های حل عددی حجم محدود و تفاضل محدود وکاربرد آنها در حل مسائل انتقال رسوب تشریح می گرد. در نهایت مهمترین برنامه های CFD پیشرفته موجود در مهندسی هیدرولیک و در مباحثی همچون ناویر استوکس، مدلسازی جریان رودخانه، شکست سد و غیره کاربرد دارند، معرفی می گردد. نتایج این تحقیق می تواند کمک شایانی در جهت شناخت و بررسی بیشتر روش های عددی در بحث های مهم هیدرولیکی از جمله رسوب نماید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.