تعیین زمان بهینه جهت اجرای روکش راهها


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.59MB
325
165 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در سیستم کنونی روکش آسفالت در ایران تصمیم گیریها بیش از انکه تابع یک نظام تصمیم گیری هماهنگ باشد، تابع تصمیم گیریهای فردی و تکیه بر تجربیات مهندسین خبره و صرفا آگاهی از شرایط کنونی روسازی میباشد و از اینرو تصمیم گیری در چنین سیستمی نمی تواند بهینه باشد.

روش آنالیز هزینه چرخه عمر روسازی یکی از ابزارهای بسیار کارآمد در مدیریت روسازی راهها می باشد. در روشهای مبتنی بر هزینه چرخه عمر روسازی، علاوه بر توجه بررسی و ارزیابی روسازی در شرایط کنونی، میبایستی وضعیت آن را در آینده نیز یش بینی نمود. در تحلیل هزینه های چرخه عمر علاوه بر تاکید بر نکات فنی به هزینه های آتی عملیاتهای نگهداری روسازی نیز پرداخته می شود. به این ترتیب نه تنها بهترین گزینه ترمیم و نگهداری انتخاب خواهد شد، بلکه بهترین زمان اجرای آن نیز تعیین می گردد.

ترمیم و نگهداری انتخاب خواهد شد، بلکه بهترین زمان اجرای آن نیز تعیین میگردد.

پیشنهاد برنامه زمانبندی عملیات روکش میبایستی بنحوی باشد که  با استفاده از شرایط کنونی روسازی راه و مدلسازی روند اضمحلال راه، اقدام به اجرای تعمیرات به هنگام نمود تا میزان خسارت ناشی از تاخیر در عملیات روکش به حداقل ممکن تقلیل یابد. به علاوه هر نوع عملیات روکشی که در دوره چرخه عمر روسازی پاسخگوی شرایط فنی باشد را نمیتوان الزاما به عنوان گزینه ای بهینه قلمداد نمود، چرا که معیار بهینه یابی بر اساس میزان بازدهی اقتصادی معنی و مفهوم می یابد. در این مورد شاخصهای اقتصادی میتوانند به عنوان معیار تصمیم گیری در امر بهینه یابی ورد استفاده قرار گیرند.

مفهوم زمانبندی بهینه اجرای روکش الزاما با تکبه بر مفاهیم مدیریت روسازی و استفاده از آنالیز هزینه چرخه عمر هو نوع روسازی در کنار عملیاتهای روکش مطرح در آن می توان با کمک آنالیز چره عمر و با استفاده از شاخصهای فنی و اقتصادی اقدام گزینش عملیاتهای روکش بهینه نمود.

معرفی زمانبندی منسوب به اجرای عملیات روکش بهینه، به تبع بهینه گردیدن عملیات  روکش، از لحاظ زمانبندی اجرایی نیز بهینه خواهد بود.

در این پایان نامه از سیستم مدیریت روسازی نرم افزار HDM-4 که یکی از شناخته شده ترین نرم افزارهای مدیریت روسازی در جهان روسازی در جهان بوده و مبتنی بر آنالیز هزینه چرخه عمر روسازی میباشد، استفاده شده است.

توانایی بالای این نرم افزار در بکارگیری شاخص های فنی در کنار شاخص های اقتصادی بهمراه انعطاف پذیری مناسب آن و سرعت عمل بالا در پردازش اطلاعات در طول چرخه عمر روسازی از دلایل انتخاب این نرم افزار می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.