تهیه مدلی برای کنترل کیفیت و تضمین اجرای روسازی های آسفالتی QC//QA


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.04MB
220
199 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

استفاده از روش های آماری جهت کنترل کیفی روسازی های آسفالتی می تواند منجر به کاهش هزینه های اجرا با افزایش کیفیت ساخت روسازی های آسفالتی و ایجاد تناسب بین کیفیت محصولات و مقادیر پرداخت با درنظر گرفتن روابط پرداخت مناسب گردد. در این تحقیق روش PWL درصد درون محدوده جهت ارزیابی کیفی روسازی اجرا شده انتخاب شده و از نرم افزار آماری MIITAB جهت رسم نمودارهای توزیع استفاده گردیده است.

روابط پرداختی بر اساس مقایسه و بررسی عملکرد سایر موسسات مطابق با شرایط کشور ارائه شده است. در یک مثال کاربردی ضرایب پرداخت به دست آمده برای سه نوع روسازی درنظر گرفته شده مورد بررسی قرار گرفته و مدلی در این خصوص تهیه شد. میزان حساسیت مدل نسبت به هر یک از ازم شخصه های کیفی تعیین گردیده و مطالعه موردی بر روی محور بوئین زهرا- ساوه انجام شد که در آن مقادیر کسر بها عملیات راه سازی مطابق روش ارائه مدل ارائه شده در این تحقیق مورد بررسی و مقایسه قرار گرفت.

از مقایسه دو  روش می توان نتیجه گرفت که با استفاده از مدل ارائه شده پیمانکار می تواند همواره فرایند تولید و ساخت را در مراحل مختلف کنترل نموده و با افزایش کیفیت علاوه بر کاهش مقادیر کسر بهاء اضافه پرداخت نیز به عنوان پاداش دریافت نماید که این امر موجب تشویق پیمانکار به انجام کار با کیفیت بالا خواهد شد. گرچه ممکن است پیمانکار متحمل هزینه های بیشتر اجرایی شده باشد اما پاداش آنها را پوشانیده و سوددهی بیشتری نصیب پیمانکار خواهد نمود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.