توسعه الگوی ارزیابی جانمایی سیستم های هوشمند حمل و نقل شهری


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.54MB
235
213 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

امروزه، افزایش کاربرد وسایل نقلیه و تقاضا در شهرها و همچنین محدود بودن منابع لازم برای توسعه شبکه حمل و نقل شهری، ازدحام در بزرگراه ها را به همراه داشته است . مدیریت بزرگراهی یکی از روش های بهبود عملکرد بزرگراه برای کاهش این مشکلات می باشد. استفاده از زیر سیستم های مدیریت بزرگراهی در یک شبکه و یا قطعه، نیاز به ارزیابی پیش از اجرا، برای پیش بینی چگونگی عملکرد شبکه و یا قطعه دارد. ارزیابی پیش از اجرا می تواند به تصمیم گیران و کارشناسان در مورد استفاده از یک سیستم جدید کمک نماید.

روش های تصمیم گیری چند معیاره، می توانند به عنوان ابزاری برای ارزیابی استفاده از یک سیستم جدید در یک شبکه و جانمایی مناسب در جهت بهبود عملکرد شبکه، مورد استفاده قرار گیرند. در این پایان نامه، ابتدا با استفاده از نرم افزار AIMSUN وضعیت موجود قطعه انتخابی در بزرگراه مورد نظر و رمپ های ورودی به آن تعیین می شود. برای تعیین وضعیت قطعه شاخص هایی تعیین گردیدند .

این شاخص ها مربوط به وضعیت کل شبکه و عملکرد بزرگراه و رمپ ها تعیین گردیدند. در ادامه وضعیت شبکه و مقادیر شاخص ها پس از شبیه سازی سیستم رمپ میترینگ در ترکیبات گزینه های مختلف تعیین می شود. در ادامه با استفاده از روش TOPSIS نتیجه حاصل از ترکیبات مختلف بررسی شده و نزدیک ترین گزینه به گزینه ایده آل، تعیین می شود. در نهایت تحلیل حساسیت برای اطمینان از درست بودن نتایج انجام م یگیرد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.