توسعه منحنی های شکنندگی قاب های بهسازی شده با مهاربندی فولادی هم محور


در حال بارگذاری
۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.72MB
172
209 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

دلایل مختلفی برای نیاز به مقاوم سازی سازه های موجود وجود دارد. از جمله این دلایل می توان به نیاز به مقاوم سازی سازه های آسیب دیده در اثر زلزله و یا پدیده های طبیعی دیگر و یا نیاز به تقویت ساختمان هایی که اساسا بر طیق آیین نمه خاصی طراحی نشده و بنا به کاستی هایی آسیب پذیر تشخیص داده شده اند اشاره نمود.

در سالهای اخیر روش های مختلفی برای مقاومت سازی سازه های بتنی ارائه شده است که در این میان استفاده از مهاربندی فولادی برای افزایش مقاومت ، سختی و شکل پذیری این سازه ها مورد توجه قرار گرفته است، یکی از ضعفه ای که این روش نبود یک دستورالعمل مدون جهت تحلیل ،طراحی و اجرای این سیستم جدید می باشد که دلیل این مساله پیچیدگی این سیستم و مسائل مرتبط با آن از جمله اندر کنش میان قاب بتنی و مهاربند فولادی با مودهای رفتاری متفاوت می باشد.

در این تحقیق قاب های بتنی سه بعدی کوتاه ، متوسط و بلند طراحی شده بر اساس ویرایش اول ۲۸۰۰ که مربوط به دهه ۶۰ می باشد به وسیله دستورالعمل بهسازی لرزه ای و با روش استاتیکی غیر خطی ارزیابی لزره ای شدند سپس قاب های موجود با استفاده از مهاربندهای فولادی ضربدری بهسازی شدند در مرحله ی بعد برای ارزیابی خسارت سازه ای مقاوم شده با مهاربندهای فولادی از روش آنالیز تاریخچه زمانی استفاده شده است که به تفکیک زلزله های میدان نزدیک و میدان دور و در بیشینه شتاب زلزله مختلف در قاب منحنی شکنندگی مورد مقایسه قرار گرفته است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.