تکنیک ساخت سدهای بتن غلتکی (RCC)


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
8.63MB
63
285 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بتن کوبیده غلتکی یا RCC یک روش جدید جهت اجرای بتن در کارهای عمرانی می باشد که ایده استفاده از آن به دهه های ۱۹۳۰ و ۱۹۴۰ در انگلستان و به عنوان لایه زیر اساس جاده ها و روسازی محوطۀ فرودگاهها باز می گردد. این مصالح در مصارف اولیه بنام بتن کم عیار یا خشک شناخته شده و در زیر قشر آسفالت بکار می رفت. R.C.C هر چند که در کلیۀ فعالیتهای عمرانی و عمدتاً به عنوان یک مصالح جنبی مطرح شده و مورد استفاده قرار گرفت، از اوائل دهه ۱۹۶۰ میلادی، از سوی کارشناسان و محققان به عنوان مصالح و تکنیک اجرایی قابل استفاده در سد سازی مطرح گردید و دیری نپائید که مورد توجه و توسعۀ روزافزون قرار گرفت.

سرواج استفاده از بتن غلتکی به عوامل متعددی بستگی داشت که مهمترین آنها سادگی در تولید و بکارگیری و عدم نیاز به تجهیزات و تاسیسات اجرایی ویژه می باشد. با توجه به تجارت حاصل از صنعت سدسازی خصوصاً در کشورهای آمریکا، ژاپن چین و اسپانیا و ثبوت مزایای استفاده از RCC بنظر می رسد در هر کشوری لاجرم بایستی به سمت استفاده از این مزایا حرکت کرد.

از آنجا که اجرای RCC بسیار وابسته به فرهنگ کاری و بکارگیری مصالح در دسترس و تجهیزات متفاوت در هر کشور می باشد، اولین تجربه در هر کشور سو ثبت کلیۀ مراحل و شرایط کاری و ثبت این متغیرها و کنترل تاقیر متغیرهای اجرایی بر کیفیت بتن بسیار مهم بوده و می تواند بر امکان پذیری و رونق استفاده از این روش موثر بوده و مبنای قضاوت قرار گیرد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.