حذف چراغهای راهنمایی با ایجاد شبکه راههای یکطرفه و تقاطع های هدایت کننده


در حال بارگذاری
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.84MB
136
168 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در یک حمل و نقل ایده آل و ترافیک روان، سرعت، ایمنی و هزینه پایین، ۳ معیار اصلی را تشکیل می دهند . در برنامه ریزی حمل و نقل از ابتدای طراحی شهری بر اساس سیستم های ترافیکی تا مطالعات جامع حمل و نقل و بررسی راهکارهای موجود، همه و همه در جهت این ۳ معیار تنظیم و سوق داده می شوند؛ شاخص های دیگری نیز همچون «راحتی» وجود دارد که جزو اولویتهای اصلی در یک سیستم حمل و نقل به حساب نمی آیند.

این مهم باید با دید جامعی که یک برنامه ریز حمل و نقل از مشکلات مربوط به این حوزه دارد و همچنین همپوشانی که سایر حوزه ها نسبت به این حوزه دارا هستند، صورت پذیرد.

برای این برنامه ریزی در شهرهای شکل گرفته(شهرهای موجود ) و شهرهای جدید (توسعه شهری ) به دلیل وجود و عدم وجود مطالعات و طراحی قبلی نوع رویکرد متفاوت است.

در هرکدام از رویکردهای بالا دو سیستم باید یه صورت دقیق طراحی شود تا بت وان مطالعات را تکمیل کرد؛ یکی از این موارد که از بزرگترین معضلات اصلی ترافیکی در دنیا نیز هست، طراحی و مدیریت تقاطع است. در این مورد دو سیاست مدیریت و یا حذف تقاطع به معنای حذف برخی گردشها اعمال می شود؛ در مورد اصلی بعدی مربوط به مدیریت شریانهاست که سیاستها در دو نوع رویکرد متفاوت است؛ اما برخی سیاستها همچون یکطرفه کردن راهها در هر دو مورد یکسان است.

در دنیا سیاستهای هماهنگی که بتوان هر دو مورد فوق را به صورت توأمان مدیریت کند یا وجود ندارد یا به صورت محدود اعمال می شود؛ در این پایان نامه سعی بر ای نست که یکی از این سیاستها که تابحال در دنیا اجرا نشده است (طبق تحقیقات نگارنده تا به حال ) یعنی حذف چراغ های راهنمایی (به عنوان یک عامل مدیریت تقاطع) با مدیریت همزما ن راهها (یکطرفه کردن شریانهای اصلی) و تقاطع ها (حذف برخی رویکردهای متداخل در تقاطع ها) را ب ا طراحی های جدید در دو حوزه شهرهای جدید و شهرهای شکل گرفته اعمال کرده و سپس برای یکی از این حوزه ها با شبیه سازی رایانه ای توسط نرم افزار Emme/2بتوان با برآوردهای مالی ناشی از ارزیابی اقتصادی به نتایج مطلوبی از ایده پایان نامه رسید.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.