خوردگی بتن


در حال بارگذاری
۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
14.5MB
177
299 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

کلیه ساختارها و اسکله های بنادر جنوب ایران هم اکنون دچار مشکلات فراوان ورم کردگی بستن و ریختن قسمتهایی از آن و همچنین خورندگی میلگردهای داخل آن شده که نتیجتاً منجر به پایان رسیدن زودرس عمر این ساختارها خواهد گردید.

دریای جنوب ایران یعنی خلیج فارس و دریای عمان مسلماً جزو بدترین آبهای جهان از لحاظ خورندگی نیستند، ولی از شرایط مساعدی نیز برخوردار نمی باشند. این آبها با دترجه حرارت زیاد، وجود املاح نمکی فراوان و امراج نسبتاً شدید به خصوص در دریای عمان شرایط مناسبی از لحاظ خورندگی بوجود می آورند.

از جمله عوامل مهاجم در این مناطق حمله شیمیایی سولفاتها، اسیدها بوده که انبساط در بتن ایجاد کرده و باعث تخریب بتن خواهد شد، اثرات آب و هوا از جمله حرارت و رطوبت نیز تأثیر عمده ای بر تخریب بتن خواهد داشت. دی اکسی کربن موجود در

هوا باعث قلیائیت بتن پیرامون میلگرد شده و خورندگی آماتورها را بوجود خواهد آورد.

اکثر خرابیهای اسکله های بتنی در نواحی خلیج فارس ناشی از نفوذ کلرورها بوده که عامل اصلی خوردگی فولاد می باشد و از طریق مختلف وارد بتن می شود.

تمامی این عوامل از طریق خلل و فرج و ترکهای موئین یا هر نوع منفذی که در بتن وجود داشته باشند، به داخل آن نفوذ کرده و تخریب و زوال آن را موجب می گردد، که مهمترین قسنت زوال پذیر اسکله ها نواحی بالای سطح آب که مرتب آب پاشی میگردد (پیشانی دال اسکله ها) و نواحی مربوط به جز جزر و مد می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.