دستور حلی، برای مسئله مکانیابی پارکینگ در شبکه های شهری


در حال بارگذاری
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.61MB
185
244 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

امروزه معضل کمبود محل توقف وسایل نقلیه در مناطق مرکزی شهر، گریبانگیر اکثر شهرهای بزرگ می باشد. پارکینگ های عمومی بعنوان یکی از اجزای مهم یک سیستم حمل و نقل شهری مدرن، وظیفه فراهم آوردن سطوحی، برای خارج کردن ترافیک ساکن از سیستم ارتباط شهری و در نتیجه کاهش شلوغی و را هبندان های ترافیکی مرکز شهر را بر عهده دارند.

مکان یابی مناسب پارکینگ های عمومی باعث افزایش کارایی پارکینگ و در نتیجه کاهش پارک حاشیه ای و بطور غیر مستقیم افزایش عرض خیابانها و روانی ترافیک می گردد. در حال حاضر مکانیابی پارکینگهای عمومی به روش سنتی و با بازدید از محل انجام می گیرد .

در این روش در نظر گرفتن کلیه پارامترهای موثر در مکانیابی عمومی امکان پذیر نبوده و مکان های انتخاب فقط با لحاظ نمودن تعداد محدودی از پارامترها مانند قیمت زمین انجام می گیرد. این امر باعث دورافتادن پارکینگ از مراکز جاذب سفر و احداث پارکینگ در خیابانهای شلوغ و افزایش ترافیک این خیابانها می شود.

سیستمهای اطلاعات جغرافیایی (GIS) که علم و فناوری تجزیه و تحلی ل داده های مکانی هستند، سیستمی مناسب جهت یافتن بهینه ترین مکان جهت احداث پارکینگ های عمومی بشمار می آیند. استفاده از GIS در این زمینه باعث کاهش بازدیدهای زمینی و افزایش دقت و صحت کار می گردد.

این تحقیق روشی مناسب جهت مکان یابی پارکینگ های عمومی با استفاده از GIS را با درنظرگرفتن کلیه پارامترهای موثر در مکان یابی آن ، ارائه می دهد . در این تحقیق پارامترهای موثر در مکان یابی پارکینگ های عمومی از سه دیدگاه، نزدیکی به مراکز جاذب سفر، عوامل ترافیکی و مشکل آزادسازی زمین بخصوص رد مناطق مرکزی شهرها بررسی شده است و با توجه به این سه دیدگاه مدل مفهومی مکان یابی پارکینگ تهیه شده است .

در ادامه مطالعه موردی، مکان مناسب احداث پارکینگ برای پنج ناحیه از نواحی ترافیکی شهر شیراز ارائه شده است . در این تحقیق از روش های مختلف وزندهی و تلفیق اطلاعات استفاده گردیده و نتایج این رو ش ها با یکدیگر مقایسه شده است . در نهایت روش های وزندهی تخصیص امتیاز، فرآیند تحلیل سلسله مراتبی ۹ درجه ای و فازی بعنوان روشهای مناسب وزندهی و روش همپوشانی شاخص بعنوان روش تلفیق مناسب انتخاب گردید.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.