دیوارهای برشی کامپوزیت


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
4.82MB
59
254 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

یکی از انواع رایج سیستمهای مقاوم در برابر بارهای جانبی، دیوارهای برشی فولادی می باشد که مزیت عمده این نوع دیوارها قابلیت شکل پذیری از کمانش در ورق فولادی دیوار می باشد. دو راه حل کلی برای استفاده از این قابلیت وجود دارد که یکی استفاده از سخت کننده های فلزی و دیگری بهره گرفتن از پوشش بتنی است که از طریق برشگیرها به ورق فولادی متصل شده است که نوع دوم دیوار برشی مرکب یا کامپوریت (C-SPW) معروف می باشد.

در دیوار برشی فولادی، برش طبقه با استفاده از میدان کشش صفحه فولادی و پس از کمانش کردن در اثر فشار قطری، منتقل می شود. در دیوار برشی کامپوزیت، دیوار بتنی موجب حفظ صفحه فولادی می شود و از کمانه کردن آن پیش از تسلیم شدگی در برابر فشار، جلوگیری می کند. در نتیجه، صفحه فولادی با تسلیم شدگی برشی صفحه فلزی مشخصاً بزرگتر از ظرفیتی است که می خواهد با کمک میدان کشش قطری بدست آورد. علاوه بر آن، دیوار بتنی فشرده موجب فراهم آمدن عایقی در برابر صدا و دما ایجاد می کند و موجب مقاومت دیوارهای برشی فولادی شده و قابلیت ضد حریق را برای ورق فولادی دارد.

در این تحقیق ضمن معرفی کلی دیوار برشی کامپوزیت و بیان مزایای آن، به شرح آزمایشات لرزه ای انجام شده بر روی دیوارهای برشی کامپوزیت متداول و نوع پیشنهادی که توسط بخش مهندسین عمران دانشگاه بر مکلی ابداع گردیده می پردازیم و نتایج حاصله را مورد بررسی قرار می دهیم.

همچنین توصیه ها و ضوابط مرتبط به دیوار های برشی کامپوزیت از آیین نامه های مختلف به صورت مختصر جمع آوری و بیان شده است.

در آخر، روند طراحی ارزه ای در سیستم های دیوار برشی کامپوزیت به همراه برخی توصیه های طراحی در مورد طراحی اجزای دیوار برشی کامپوزیت بیان می شود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.