رابطه بین تغییر شکل الاستیک و غیر الاستیک


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
8.24MB
100
222 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

از آنجاییکه سازه ها در زلزله های قوی می توانند تغییر شکل های غیر الاستیک را تحمل نمایند، از این رو دست یابی به رفتار غیرخطی سازه ای از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. داشتن نسبتی از تغییرمکان غیرالاستیک به  الاستیک، همچنین تغییر مکان نسبی بین طبقه ای غیرالاستیک به الاستیک در تخمین تغییر مکان نسبی بین طبقه ای و تغییر مکان های غیرالاستیک از تغییر مکان نسبی بین طبقه ای و تغییر مکان الاستیک می تواند موثر باشد.

این نسبت می تواند در تخمین تغییر مکان هدف در آنالیز Pushover و همچنین در طراحی بر اساس تغییر مکان بسیار سودمند باشد. همچنین بیشترین تغییر مکان جانبی بعد از پایان مراحل طراحی برای کنترل قابلیت سرویس دهی کنترل می شوند و اینکار بوسیله مقایسه تغییر مکان محاسبه شده، با بیشترین تغییر مکان بین طبقه ای مجاز صورت می گیرد. در این قسمت یک روش تقریبی برای تخمین بیشترین تغییر شکل های  جانبی ساختمان های چند طبقه بر اساس مود اول وقتی که تحت زمین لرزه قرار می گیرند بیان شده است.

این روش اجازه می دهد تا بتوان یک تخمین سریع از بیشترین تغییر مکان بام و تغییرمکان بین طبقه ای را بر اساس یک تاریخچه زمان شتاب و یا یک طیف پاسخ تغییر مکان انجام داد. یک ساختمان چند طبقه به یک سازه معادل مدل می شود که مرکب از یک تیر کنسول خمشی و یک تیر کنسول برشی می باشد. تاثیر توزیع نیوی جانبی در ارتفاع ساختمان و نسبت تغییر شکل های خمشی و برشی مورد مطالعه قرار گرفته است. تغییر شکل های جانبی برای یک ساختمان ۱۰ طبقه فولادی با این روش ساده تجت تاثیر زلزله های گوناگون مورد محاسبه قرار گرفته است و نتایج حاصله با نتایج حاصل از تحلیل تاریخچه زمانی گام به گام مقایسه شده است. می توان مشاهده کرد که روش ساختمان موجود می باشد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.