رابطه بین تغییر شکل های الاستیک و غیر الاستیک


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
8.24MB
100
252 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

از آنجائیکه سازه ها در زلزله های قوی می توانند تغییر شکل های غیرالاستیک را تحمل نمایند از این رو دست یابی به رفتار غیر خطی سازه از اهمیت زیادی برخوردار می باشد. داشتن نسبتی از مکان غییرالاستیک به الاستیک همچنین تغییر مکان نسبی بین طبقه ای و تغییر مکان های الاستیک می تواند موثر باشد.

این نسبت می تواند در تخمین تغییر مکان دف در آنالیز Pushover و همچنین در طراحی بر اساس تغییر مکان بسیار سودمند باشد. همچنین بیشترین تغییر مکان جانبی بعد از پایان مراحل طراحی برای کنترل قابلیت سرویس دهی کنترل می شوند و اینکار بوسیله مقایسه تغییر مکان محاسبه شده با بیشترین تغییر مکان بین طبقه ای مجاز صورت می گیرد. در این قسمت یک روش تقریبی برای تخمین بیشترین تغییر شکل های جانبی ساختمان های چندطبقه بر اساس مود اول وقتی که تحت تاثیر زمین لرزه قرار می گیرند بیان شده است.

این روش اجازه می دهد تا بتوان یک تخمین سریع از بیشترین تغییرمکان بام و تغییر مکان بین طبقه ای را بر اساس یک تاریخچه زمان شتاب و یا یک طیف پاسخ تغییر مکان انجام داد. یک ساختمان چندطبقه به یک سازه معادل مدل می شود که مرکب از یک تیر کنسول خمشی و یک تیر کنسول برشی می باشد. تاثیر توزیع نیروی جانبی در ارتفاع ساختمان و نسبت تغییر شکل های خمشی و برشی مورد مطالعه قرار گرفته است. تغییر شکل های جانبی برای یک ساختمان ۱۰ طبقه فولادی با این روش ساده تحت تاثیر زلزله های گوناگون مورد محاسبه قرار گرفته و نتایج حاصله با نتایج حاصل از تحلیل تاریخچه زمانی گام به گام مقایسه شده است. می توان مشاهده کرد که روش تولید شده یک تقریب خوب برای طراحی اولیه ساختمان های جدید و ارزیابی سریع ساختمان های موجود می باشد.

 

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.