رابطه عرفان و تعلیم و تربیت از دیدگاه امام خمینی (ره)


در حال بارگذاری
۱۶ آذر ۱۳۹۶
doc
768KB
82
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

در این پایان‌نامه ابتدا در مورد شخصیت‌ عرفانی امام خمینی(ره) این حکیم و عارف بزرگوار مورد بررسی قرار گرفته است. در عرفان امام هرگز سیاست از دیانت جدا نبوده و همین نظریه باعث شد تا شرق و غرب را به لرزه درآورد و موجب تشکیل جمهوری اسلامی گردید. همچنین نظر ایشان در ارتباط عرفان با تعلیم و تربیت مورد تحلیل قرار گرفته است.

به نظر امام تزکیه پیش از تعلیم و تربیت است و اگر کسی تزکیه نشده باشد نمی نواند به درستی از علمش استفاده کند. بار ها امام فرمودند که «فسد العالم فسد العالم» همچنین استفاده ایشان از آیات و روایات در رابطه موضوع مورد بحث انسان بیشتر پی به شخصیت استثنایی ایشان می برد. بنیان گذار جمهوری اسلامی تنبیه و تشویق را نیز و مورد توجه قرار دادند و شیوه تفکر را در تعلیم و تربیت مورد بحث قرار داده اند. ایشان خاطر نشان کرده اند اثری که تشویق در بیش برد یاد گیری و فعال شدن ذهن دارد تنبیه ندارد. سپس سعی بر آن شده است تا نظر سایر عرفای اسلامی و مکاتب مختلف عرفانی در تعلیم و تربیت با نظر حضرت امام خمینی (ره) مقایسه گردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.