راهکارهای افزایش سرعت قطارهای باری برای خطوط موجود


در حال بارگذاری
۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
13.5MB
247
205 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

چون کاردرآمدی هر امکان حمل و نقل بسته به رقابت و رقابت پذیری و شرایط خدماتی آن است، رقابت پذیر کردن حمل و نقل ریلی مستلزم افزایش سرعت (کاهش زمان سفر)، وضع تعرفه مناسب، پاسخ گویی به تقاضا و ارائه خدمات مطلوب در مسیرهای مواجه با تراکم تقاضا است. ساخت خط جدید هزینه نسبتاً زیادی دارد. از اینجاست که راه آهن در ساخت خطوط جدید محدودیتهای زیادی در تامین بودجه داشته و نتیجتاً برای بهبود یا حفظ این وضعیت رقابتی در مقایسه با دیگر سیستم های حمل و نقل، راهی جز یافتن روشهایی برای افزایش سرعت قطارها در خطوط موجود ندارد.

این تحقیق در مورد امکان افزایش سرعت قطارها با توجه به ساختار خط آهن – که تنها عامل دخیل در افزایش سرعت قطارها نیست – تدوین شده است. روشهای پیشنهادی توسط نرم افزار Railsys تحلیل شده است. نتایج حاصل از این تحقیق در نتیجه اصلاح بربلندی در خطوط موجود باعث کاهش ۵۶۰ ثانیه زمان سفر و افزایش ۱۰ کیلومتر در ساعت در سرعت متوسط مسیر (در خط مورد مطالعه) شده است. همچنین حذف مقاومت در قوس باعث کاهش زمان سفر به میزان ۲۶۵ ثانیه و افزایش سرعت متوسط مسیر برابر با ۴ کیلومتر در ساعت شده است.

در این تحقیق همچنین مشخص شده که عوامل دیگری غیر از عوامل هندسی و غیر هندسی بر سرعت متوسط حرکت قطارها موثرند. این عوامل به رفتار رانندگان در حرکت در مربوط می شوند. بررسی ها نشان دادند که استفاده از رانندگان با تجربه در مسیر، آموزش مناسب رانندگان و رضایت شغلی آنان از عوامل موثر در سرعت متوسط حرکت قطارها در مسیرند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.