روش ارزیابی پایداری و ایستایی سکوهای فراساحل متداول در خلیج فارس برای تطویل


در حال بارگذاری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
19.5MB
263
171 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در حال حاضر بیش از ۱۳۵ سکوی فراساحل از نوع شابلونی ثابت در خلیج فارس موجود بوده که در امر استخراج، تولید و فرآوری و صادرات نفت و گاز از فلات قاره نقش بسیار مهمی دارند.

با توجه به آنکه اکثر سکوهای مذکور در دهه های ۴۰ و ۵۰ شمسی برای عمر مفید ۲۵ تا ۳۰ سال ، طراحی ونصب گردیده اند لذا عمر مفید اکثر آنها رو به پایان میباشد.

داشتن اثرات مالی فراوان در اثر ایجاد وقفه در امر تولید نفت وگاز از یکطرف و افزایش نیاز به ارتقاءسطح ایمنی واستفاده حداکثر از دانش ، تکنولوژی و صنعت از طرف دیگر ، امکان ارزیابی سکوهای موجود برای تطبیق تکنولوژی و به ویژه امکانات و افزایش سطح ایمنی و تحلیل اعتمادپذیری ، افزایش عمر بهره برداری از آنها را میسر ساخته است .

در این پایان نامه سعی گردیده ابتدا با معرفی سازه های فراساحل و مروری بر مبانی و ملاحظات طراحی سکوهای ثابت ،ضمن بررسی آخرین دستاوردهای ایجاد شده در روش ارزیابی سکوها از طریق ارزیابی کدها و استانداردها و استفاده از روش تحلیل تطبیقی و مقایسه ای ، نسبت به تطبیق آنها با شرایط موجود در خلیج فارس اقدام و با کنترل کامپیوتری نمونه ای از سکوها ، روش ارزیابی پایداری و ایستایی سکوهای متداول در خلیج فارس جهت تطویل عمر بهره برداری آنها ارائه شده است.

روش ارزیابی مورد نظر بر پایه شرایط و تحلیل نیروها و بارهای وارده در دورهای ساخت ، حمل وانتقال ، نصب و بهره برداری از سکوها با توجه به تحلیل سطح طراحی و باربریهای حدی ، بویژه خستگی و خوردگی استوار بوده و ماحصل یک روند مقایسه ای –تطبیقی در استانداردها ، تحقیقات و روشهای موجود در این عرصه خواهد بود.

نتایج عنوان شده در این پایان نامه قابل استفاده و بهره برداری برای مهندسان و دست اندرکاران در صنعت نفت و گاز و سازه های فراساحل بوده و امید است ادامه تحقیقات در این زمینه باعث افزایش سهم ایران به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان نفت وگاز، در ارتقای سطح دانش و بومی سازی کدها و استانداردهای مربوطه گردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.