روش شناسی تعیین هزینه چرخه عمر (LCCA) در جاده ها


در حال بارگذاری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
4.40MB
357
233 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

هر ساله مبلغ بالایی طی قانون بودجه سنواتی به طرح های عمرانی و ملی از جمله زیر ساخت های حمل و نقلی تعلق می گیرد.با توجه به مبلغ بالایی که در این بخش صرف می گردد، مطالعات تکمیلی و تفضیلی ناتمام باعث به هدر رفتن بخشی از ظرف بودجه محدود دولت است. از جمله این موارد می توان به نادیده گرفتن کل هزینه های دوره عمر پروژه اشاره کرد که باعث بالارفتن هزینه های نگهداری، تعمیرات و کاهش بودجه ساخت برای سایر پروژه های حمل و نقلی می گردد.

در نتیجه تصمیم گیری ومدیریت در بخش های حمل و نقل باید بر اساس یک پشتیبانی علمی و آگاهانه باشد. یکی از مرسوم ترین تکنیکهایی که چنین حمایت عملی را میسر می سازد ( در صورتیکه به طور صحیح به کار رود)، «آنالیز چرخه هزینه عمر» می باشد.

آنالیز هزینه چرخه عمر، یک تکنیک ارزیابی اقتصادی است که خصوصا هنگامیکه نیاز به مقایسه گزینه های مختلف برای آلترناتیوهای گوناگون و با در نظر گرفتن هزینه ها و منافع در بازه های زمانی دراز مدت است، سودمند می باشد. این تکنیک همچنین قادر است که هزینه ها را برای تمامی روش های طراحی ارزیابی و مقایسه کرده و هر کدام را که از لحاظ فنی و اقتصادی توجیه پذیر باشد، انتخاب کند که این امر اجرای آنرا در پروژه ها معقول ساخته است.

در این رساله محور جیرفت – کهنوج- رودان که یکی از پرترددترین محورهای ارتباطی کشور می باشد، بعنوان مطالعه موردی مورد بررسی قرار می گیرد. این محور راه ارتباطی بین استان های کرمان و هرمزگان بوده که هرساله حجم زیادی از وسایل نقلیه از آن عبور می کنند. روندکار به این ترتیب می باشد که ابتدا میزان تردد وسایل نقلیه در وضع موجود برداشت می گردد و با در نظر گرفتن آمار ترافیک سال های قبل، نرخ رشد ترافیک محاسبه می شود، سپس با بررسی این موارد محاسبه می گردد در چه زمانی ظرفیت راه موجود اشباع می گردد و نیاز به افزایش ظرفیت محور الزامی می باشد. در هایت افزایش ظرفیت این محور آلترناتیوهایی پیشنهاد می گردد که با استفاده از تکنیک آنالیز هزینه چرخه عمر اقتصادی ترین و بهینه ترین روش بعنوان منتخب تعیین می شود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.