زمان مناسب عملیات زیرکوبی روسازی راه آهن در کشور


در حال بارگذاری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.67MB
270
198 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

وظیفه کلیه اجزا خط فراهم نمودن سطحی مناسب و هموار برای حرکت وسایل نقلیه میباشد. با گذشت زمان و بهره برداری از خط، کیفیت آن پایین می آید. بنابراین بایستی خطوط راه آهن بطور منظم مورد بازرسی و کنترل قرار گرفته و در صورت لزوم معایب آن برطرف گردد.

هزینه های تعمیر و نگهداری خط، بخش عمدهای از کل هزینه یک خط را شامل میشود. بنابراین بهینه نمودن هزینه های نگهداری خط از اهمیت ویژهای در مهندسی راه آهن برخوردار است. در میان خرابی های مختلف خط، ناهمواری های طولی (نشست خط) به علت ایجاد اضافه نیروهای دینامیکی وارده بر خط و اضمحلال بیشتر خط اهمیت خاصی دارند. افزایش بیش از حد نیروهای دینامیکی باعث ایجاد خرابی در اجزاء مختلف خط میشود. بنابراین بایستی با انجام عملیات تعمیر و نگهداری (زیرکوبی) این ناهمواری های طولی مورد اصلاح قرار گیرد.

در این پایان نامه ابتدا با در نظر گرفتن انواع ناهمواری های موجی شکل برای پروفیل خط وتحلیل دینامیکی سیستم خط و وسیله نقلیه برای سرعتهای مختلف حرکت برای وسایل نقلیه باری و مسافری، مقادیر اضافه نیروی دینامیکی اعمال شده به خط محاسبه شده است.

سپس با تحلیل خط، تاثیر اضافه نیروهای دینامیکی در اجزاء خط (ریل، تراورس و بالاست) بررسی شده و مقدار اضافه نیروی دینامیکی بحرانی تعیین شده است. در نهایت بر مبنای اضافه نیروی دینامیکی بحرانی (محاسبه شده) زمان زیرکوبی برای اصلاح خط براساس ناهمواری خط تعیین گردیده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.