زندگی و مبارزات سیاسی سیّد محمود دعایی و نقش وی در پیروزی انقلاب اسلامی


در حال بارگذاری
۱۴ آذر ۱۳۹۶
Doc
5mb
283
223 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

پژوهش حاضر با عنوان «زندگی و مبارزات سید محمود دعایی و نقش وی در پیروزی انقلاب اسلامی» در پاسخ به این پرسش است که این شخصیت در فرایند مبارزات امام خمینی چه نقش و جایگاهی برعهده داشته است؟

بر این اساس، فعالیت­های مبارزاتی حجت الاسلام و المسلمین دعایی علیه رژیم پهلوی،  با استفاده از روش توصیفی و بهره­گیری از نشریات، کتابهای حاوی اسناد، منابع کتابخانه­ای و مصاحبه،  مورد مطالعه قرار گرفت و پس از مقایسه داده­ها، در نهایت این نتیجه حاصل شد که سیّد محمود دعایی از سال ۱۳۴۲ در مبارزات و حرکت سیاسی علیه رژیم پهلوی حضور جدی داشته و پس از استقرار در عراق از یاران بسیار نزدیک امام خمینی بوده است. او نقش مهمی در مبارزات رهبر انقلاب برعهده داشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای خط سیاسی امام خمینی مسئولیت­های سیاسی و فرهنگی مهمی از جمله نمایندگی مجلس و مدیریت مؤسسه اطلاعات را عهده دار بوده و پس از ارتحال امام نیز خود را وقف آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی کرده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.