زندگی و مبارزات سیاسی سیّد محمود دعایی و نقش وی در پیروزی انقلاب اسلامی


در حال بارگذاری
۱۴ آذر ۱۳۹۶
Doc
5mb
283
384 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

پژوهش حاضر با عنوان «زندگی و مبارزات سید محمود دعایی و نقش وی در پیروزی انقلاب اسلامی» در پاسخ به این پرسش است که این شخصیت در فرایند مبارزات امام خمینی چه نقش و جایگاهی برعهده داشته است؟

بر این اساس، فعالیت­های مبارزاتی حجت الاسلام و المسلمین دعایی علیه رژیم پهلوی،  با استفاده از روش توصیفی و بهره­گیری از نشریات، کتابهای حاوی اسناد، منابع کتابخانه­ای و مصاحبه،  مورد مطالعه قرار گرفت و پس از مقایسه داده­ها، در نهایت این نتیجه حاصل شد که سیّد محمود دعایی از سال ۱۳۴۲ در مبارزات و حرکت سیاسی علیه رژیم پهلوی حضور جدی داشته و پس از استقرار در عراق از یاران بسیار نزدیک امام خمینی بوده است. او نقش مهمی در مبارزات رهبر انقلاب برعهده داشته و پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای خط سیاسی امام خمینی مسئولیت­های سیاسی و فرهنگی مهمی از جمله نمایندگی مجلس و مدیریت مؤسسه اطلاعات را عهده دار بوده و پس از ارتحال امام نیز خود را وقف آرمانهای بنیانگذار جمهوری اسلامی کرده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.