طراحی براساس کنترل تغییرمکان در قابهای خمشی فولادی


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.62MB
224
227 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

طراحی بر اساس کنترل تغییر مکان به عنوان یک ایده جدید در سال های اخیر در سطح جهان و کشور های مختلف مورد استقبال جمع کثیری از مهندسین قرار گرفته است .

آئین نامه های کنونی جهت طراحی سازه ها بر مبنای طراحی درمحدوده ارتجاعی شکل یافته است ، چرا که پایه واساس این آئین نامه ها طراحی بر اساس نیرو می باشد و این بدین معنا است که نیرو رکن اصلی در طراحی سازه ها می باشد در این زمان است که طراحی بر اساس کنترل تغییر مکان معیاری است مناسب جهت توصیف شاخص خسارت در جابجایی سازه ها .

در تحقیق حاضر ضمن ریشه یابی طراحی بر اساس کنترل تغییر مکان و نحوه پیدایش این روش ، اصول این روش ومعیارهای پذیرش وتغییر مکان ه ا و پارامتر های موثر بر این روش مورد ارزیابی قرار می گیرد و پس از انتخاب سطوح عملکردی ، اهداف مورد نظر را بررسی می نمائیم .

جهت تحقق اهداف فوق سازه های انتخابی را در سه سطح بلند وکوتاه و متوسط قرار می د هیم و از روش های تحلیل استاتیکی غیر خطی و تحلیل دینامیکی غیر خطی بعنوان ابزار کار استفاده می گردد. در این راستا ، برای بررسی رفتار غیر خطی سازه های فوق، از مدل رفتار غیر خطی ۳۵۶FEMA و تحلیل دینامیکی غیر خطی به کمک طیف پاسخ زلزله های بم ، السنترو و طبس و ت حلیل استاتیکی غیر خطی با دو نوع توزیع بار استفاده شده است.

در نتیجه گیری سعی شده است تغییر مکان های حاصل از تحلیل استاتیکی غیر خطی و تحلیل دینامیکی غیر خطی و موقعیت مفاصل پلاستیک و سطح عملکرد سازه ها در تحلیل های غیر خطی و تاثیر ناشی از طیف پاسخ زلزله ها با سازه های طرح شده مقایسه گردد .

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.