طراح هندسی راه و کنترل هوشمند ترافیک و تاثیر آن بر ایمنی و ظرفیت


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
12.7MB
395
269 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

ارزیابی و مدلسازی تصادفات در خیابان های شهری و برون شهری یکی از پرجاذبه ترین مسائل برای مهندسان ترافیک می باشد. که این اهمیت به دلیل تعداد زیاد این تصادفات و جراحات و تراکم ترافیک و زیانهای اقتصادی ناشی از آنهاست. و می توان این مدلهای تصادفات را برای شهرهای دیگر در سطح کشور تعمیم داد. و در نتیجه یک مدل ترکیبی چندگانه برای کل کشور ایجاد نمود. در این تحقیق مطالعه جزئیات تصادفات مربوط به ۵۱ قطعه راه برون شهری استان تهران که در طی سه سال جمع آوری شده و با استفاده از داده های یک مدل ریاضی برای توصیف تصادفهای برون شهری بسط داده شده است. و این مدل ریاضی همان بسط مدلهای رگرسیون آماری است. نتایج نشان می دهد که مدلهای چندگانه بهترین قابلیت پیش بینی تصادفات را دارند.

با توجه به مشکلات مزبور و نیز نارسایی سیستم چراغ های زمان تابت در عدم برآورد نیازهای ترافیکی شهرهای بزرگ همچون تهران در مواجهه با تغییرات شرایط ترافیکی، استفاده از سیستم های هوشمند دیجیتالی ضرورت مزالعه سیستم های هوشمند چراغ های راهنمایی و ارزیابی عملکردشان به طور اختصار در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی و ظرفیت بسیار حائز اهمیت می باشد. بهترین و سازگارترین سیستم هوشمند ترافیک در شهر تهران سیستم هوشمند (SCATS) می باشد که این بررسی و نتیجه گیری بر اساس میزان تصادفات و حجم ترافیک قبل از نصب سیستم هوشمند و مقایسه آن با میزان تصادفات و حجم ترافیک بعد از نصب سیستم هوشمند به دست آمده است.
در خصوص تاثیر برخی از پارامترهای هندسی راه بر تصادفات و ایمنی و ظرفیت و همچنین می خواهیم مختصری بر تاثیر سیستم های هوشمند ترافیک بر ایمنی و ظرفیت به این نتیجه گیری خواهیم رسید که نرخ تصادفات با توجه به طرح هندسی راه های استان تهران و همچنین مکزیت تهران به عنوان پایتخت بسیار بالا می باشد. که این نشانگر ضعف در اصلاح هندسی و پارامترهای مربوط به آن می باشد. و ایجاد یک مدل تصادفات برای هر یک از شهر های کشورمان همچنین یک مدل واحد برای کل کشور می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.