ظرفیت سنجی بنادرتجاری کشور برای ۲۰ سال آینده


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.16MB
154
145 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بنادر بازرگانی به عنوان دروازه های ورودی کالاهای صادراتی و وارداتی کشور ما محسوب می شوند. بنابراین توسعه بهنگام و متناسب در بنادر همواره باید مد نظر قرار گیرد . از آن جمله می توان به مه یا ساختن تجهیزات و تاسیسات برای پاسخگویی به نیازهای ترافیکی شناورها اشاره نمود. به همین منظور در این پایان نامه به پیش بینی اندازه و تعداد شناورهای وارده به بنادر شمال و جنوب کشور برای سال افق طرح ( ۲۰ سال آینده) پرداخته شده است.

رساله حاضر به بررسی و تجزیه و تحلیل ترافیک دریایی در آبهای جنوب و شمال کشور می پردازد. رویکرد این مطالعه چنین است که ابتدا شناورهای ورودی به بنادر با استناد به دسته بندی های معتبر بین المللی گروه بندی می شوند. همچنین کالاهای تخلیه و بارگیری شده در بنادر نیز به تفکیک نوع بسته بندی، دسته بندی می شوند. سپس با توجه به آمار موجود، دسته های مختلف شناورها به گروههای کالا تخصیص داده می شود.

در ادامه با توجه به روند گذشته تخلیه و بارگیری گروههای مختلف کالا توسط دسته های مختلف شناورها و روش پیش بینی شده برای توسعه ناوگان و عملکرد بنادر برای سال افق طرح، عملکرد دسته های مختلف شناورها پیش بینی می شود. در نهایت با توجه به عملکرد و اندازه پیش بینی شده برای شناورها ترافیک دریایی درآبهای شمال و جنوب کشور پیش بینی می شود و از آنجایی که ترافیک ناوگان نفتکش در خلیج فارس مقوله گسترده و خارج از موضوع پا یان نامه حاضر است، بنابر این در این رساله تنها به پیش بینی ترافیک شناورهای غیر نفتی پرداخته می شود.

بررسی بنادر کشور در دو حوزه شمال و جنوب به تفکیک انجام می شود. چرا که حوزه تاثیر عملکرد این دو گروه متفاوت می باشد. بنادر شمال کشور ارتباط ایران را با کشورهای روسیه، آسیای میانه و قفقاز فراهم می نماید و بجز تامین نیازهای داخلی و صادرات می توانند در ترانزیت کالا نیز نقش عمده ای ایفا نمایند . در حالی که بنادر جنوبی به دلیل ارتباط با آبهای آزاد می توانند حلقه واسطه ارتباط ایران با سایر نقاط جهان باشند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.