عملکرد چشمه اتصال در ستونهای مختلط فولادی پرشده با بتن


در حال بارگذاری
۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
19.6MB
219
333 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

ستونهای CFT به دلیل آنکه فواید قایل ملاحظه ای دارند از جمله عدم نیاز به قالب بندی ,مقاومت و مناسب با حجم و وزن کمتر نسبت به ستونهای بتن آرمه ,شکل پذیری وجذب انرژی بیشتر ,مقاوم در برابر ضربه وآتش سوزی ,اقتصادی بودن برای اجزای فشاری ,تغییر شکلهای کوچکتر در مق ایسه با اجزای فولادی. به طور وسیعی در ساختمانهای بلند مرتبه ,پلها , اسکله ها مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله مسایل تعیین کننده در مورد ستونهای CFT اتصالات بکار رفته در این ستونها و استفاده از برشگیرها و سخت کنندهای خارجی در این ستونها می باشد. اتصالات و سخت کننده های بکار رفته باید به گونه ای باشند که فولاد وبتن تواماً در باربری ومیزان جذب انرژی مشارکت کنند.

در این پایان نامه عملکرد چشمه اتصال درستونهای مختلط فولادی پرشده با بتن(CFT)) برسی می شود که به قرار زیر می باشد. تاثیر بارمحوری اولیه وارد بر ستون مرکب و نقش انواع مختلف تکیه گاههای جانبی بر عملکرد اتصال, انواع مختلف اتصال گیردار تیر H شکل به ستون CFT بر عملکرد اتصال ,تاثیر انواع مختلف سخت کنندهای خارجی و داخلی (برشکیر) بر عملکرد اتصال. اتصال پیشنهاد شده اتصال تیر H شکل به ستون CFT با ۴ عدد سخت کننده T شکل ودارای ۸ عدد برشگیر در ناحیه تماس قوطی فولادی به هسته بتنی به صورت متقارن می باشد.که در این اتصال مفصل پلاستیک می توا ند در فاصله ای دورتر از اتصال تشکیل شود و اجزای اتصال در وضیعت الاستیک باقی می ماند وخرابی در تیر ودر خارج از محدوده اتصال تشکیل می شود.

میزان جذب انرژی وشکل پذیری اتصال افزایش یافته و به علت توزیع منا سب تنش در هسته بتنی به سبب وجود برشگیرمحصوربودن جدار فولادی در تغییر شکل های بزرگ میسر می شود و کمانش کلی وموضعی آنرا به تعویق می اندازد. در انتخاب مقاطع سعی شده است اتصال با ابعاد واقعی و ظرفیت تمام مقطع ساخته شود وتوصیه های آیین نامه ۳۱۸ ACI برای نسبت ضخا مت جداره به بعد مقطع ارضا شود. برای انجام مدلسازی و تحلییلها از نرم افزار ۱۱ ANSYS استفاده شده ومقایسه ای که بین نتایج تحلیلی ونمونهای آزمایشگاهی صورت گرفته حاکی از دقت مناسب مدلسازی عناصر محدود می باشد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.