کارایی ارزشی در تحلیل پوششی داده‌ها (DEA)


در حال بارگذاری
۲۷ آبان ۱۳۹۶
doc
1MB
68
380 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

تحلیل پوششی داده ها روشی است برای اندازه گیری کارایی واحدهای تصمیم گیرنده که دارای چندین ورودی و چندین خروجی می باشد. این روش علاوه بر اندازه گیری کارایی  برای تشخیص منابع ناکارایی واحدهای تصمیم گیرنده نیز به کار می رود.

در این پایان نامه مفهوم جدیدی به نام کارایی ارزشی مورد بررسی قرار می گیرد. بدین مفهوم که از دید تصمیم گیرنده(DM) یک یا چند خروجی نسبت به خروجی های دیگر دارای ارجحیت باشد. ( به همین ترتیب برای ورودی ها) که این امر موجب می گردد که از دید DM یک واحد تصمیم گیرنده ناکارا بهتر از یک واحد گیرنده کارا باشد.

با روش های مختلفی می توان این اطلاعات ارجحیت DM را در نظر گرفت. روشی که در این پایان نامه مطالعه می کنید، این است که اطلاعات ارجحیت با مدل های اساسی DEA تلفیق گشته است و به موجب این امر مدل جدیدی ارائه شده است که برای به دست آوردن کارایی ارزشی کاربرد دارد.

روش نامبرده به این صورت است که ابتدا برداری از ورودی و خروجی که دارای بهترین ارجحیت DM باشد ارائه می‌شود. اگر به طور صریح مقدار تابع ارزشی، DM مشخص باشد ارزیابی به راحتی صورت می پذیرد، در غیر این صورت نمرات کارایی ارزشی به صورت تخمینی به دست می اید در فصل چهارم این پایان نامه مطالب گفته شده کاملاً تشریح شده است. در فصل پنجم ابتدا واحدهای تحقیقاتی معرفی شده و سپس چگونگی به دست آوردن کارایی ارزشی واحدهای تحقیقاتی با توجه به شاخص ها و معیارهایشان آورده شده است.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.