کاربرد روش انرژی در طراحی قاب خمشی فولادی


در حال بارگذاری
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.21MB
73
253 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

استفاده از انرژی به عنوان وسیله ای برای استخراج نیروهای لرزه ای طراحی در این مقاله مورد بحث قرار گرفته است. مفهوم تعادل انرژی که برای استخراج نیروهای طراحی لرزه ای در سیستم یک درجه آزادی بکار می رود، توسعه یافته و از آن برای استخراج نیروهای طراحی قابهای چند طبقه استفاده شده است . نیروهای طراحی نهایی با استفاده از انرژی ورودی برای یک طیف طراحی شبه سرعت انتخاب شده , یک مکانیسم تسلیم انتخاب شده و یک تراز تغییر شکل انتخاب شده استخراج شده اند.

مشخصات سازه، بخصوص شکل پذیری و مکانیسم تسلیم پلاستیک بطور صریح در محاسبات نیروهای طراحی بکار رفته اند. سپس یک روش طراحی عملی که بتواند با اطمینان کامل برای مکانیسم تسلیم انتخاب شده بکار رود، توضیح داده شده است .

روش طراحی براساس مفهوم طراحی پلاستیک متداول با کمی اصلاحات می باشد . در ادامه مفهوم انرژی ارائه شده در این مقاله برای طراحی قابهای فولادی استفاده شده است نتایج حاصل از آنالیزهای دینامیکی این قابها برای ارزیابی روش مورد استفاده قرار گرفته شده است. نتایج حاکی از ان است که روش ارائه شده می تواند به عنوان جایگزینی مناسبی برای روشهای رایج بکار رود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.