کاربرد صفحات مستغرق


در حال بارگذاری
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
2.25MB
75
206 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

صفحات مستغرق سازه های کنترل جریان و رسوب هستند که بصورت مستغرق بر بستر رودخانه با زاویه های مختلف با مسیر اصلی جریان نصب می شوند. هدف از نصب صفحات مستغرق ایجاد جریان چرخشی ثانویه ای در جریان اصلی و برای اصلاح الگوی جریان در نزدیکی بستر و اصلاح توزیع جریان و انتقال رسوبات در امتداد عرضی کانال می باشد.

بنابراین، کاربرد آنها مربوط به حفاظت از کناره رودخانه، تامین عمق مناسب جهت کشتیرانی و کنترل ورود رسوبات به دهانه آبگیر می باشد. از مزایای مهم استفاده از صفحات مستغرق آن است که تاثیر صحفات بر روی جریان توپوگرافی بستر رودخانه قابل پیش بینی بوده و هزینه آن در مقایسه با سایر روشها قابل رقابت می باشد. این صفحات موجب ایجاد یک چرخش در جریان پایین دست می شوند که گسترش آن یک تنش برشی عرضی را به بستر رودخانه، جاییکه تمرکز رسوبات حداکثر است، وارد می کند.

در دهه اخیر، تجارب زیادی در ضمینه صفحات مستغرق بدست آمده است. مشاهدات بعمل آمده توسط ادگارد و همکاران باعث بسط راهنمای طراحی برای سیستم صفحات شده است. البته این مطالعات در حال حاضر نیز در حال پیگیری است و محقیقن هم داخل کشور و هم خارج از کشور در حال بررسی کاربرد این سازه در مهندسی رودخانه می باشند.

در این تحقحق سعی شده است که بامرور کلی بر تاثیر صفحات مستغرق بر الگوی جریان و رسوب به مطالعاتی که تا به حال انجام شده بپردازیم و به عنوان Case Study از ۳ ناحیه که از این راهکار استفاده شده نام ببریم نیز سعی شده که سه سازه Vane (W-Weir J-Hook, Cross-Vane,) معرفی کرده و پارامترهای طراحی آنها و کاربرد آنها را به اجمال بپردازیم.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.