کلیاتی در رابطه با سدهای سنگریزه ای با رویه بتنی و بررسی تغییر شکل آنها


در حال بارگذاری
۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
5.11MB
90
206 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

سدهای سنگریز سدهایی هستند که با سنگ انباشته روی هم و در لایه های متراکم به عنوان پیکره اصلی سازه، ساخته می شود. با توجه به این تعریف یکی از زیرگروههای سدهای سنگریزه ای، سدهای سنگریزه ای با غشاهای نفوذناپذیر برای جلوگیری از نشت آب در بالادست می باشد.

عمده ترین غشاهای نفوذناپذیر در اینگونه سدها عبارت از بتن سیمانی همراه با بتن آسفالتی می باشد که در اکثر سدهای سنگریز با ارتفاع های متوسط، مورد استفاده قرار گرفته است. در تعداد کمی از سدها نیز از غشاهای فلزی و چوبی استفاده شده است. هرچند که تعداد سدهای پاره سنگی یا سنگریزه ای در کشور ایران به نسبت زیاد می باشد، اما هنوز تجربه ای از سدهای کامل شده بصورت سنگریزه ای با رویه ی بتنی در ایران وجود ندارد.

در سدهای سنگریز همانگونه که از نام این سدها بر می آید، جسم اصلی یا بدنه این سدها از قطعات پاره سنگ و سنگریز تشکیل یافته شده و در بالادست یک رویه ی بتنی به عنوان قسمت آب بند سد قرار دارد. دو دیدگاه در تعیین تغییر شکلهای سدهای سنگریز با رویه ی بتنی دو دیدگاه وجود دارد. در دیدگاه اول سعی می شود تا با برقراری یک رابطه ی آماری بین تغییر شکل (به خصوص نشست) سد با پارامترهایی از جمله ارتفاع سد و مدت زمان سپری شده از ساخت سد، تغییر شکلهای سد بصورت تابعی از این پارامترها بیان شود. در این دیدگاه صرفاً یک رگرسیون آماری بر روی داده های به دست آمده از سدهای مختلف انجام می شود تا رابطه ای برای پیش بینی تغییر شکلها در آینده به دست آید.

در دیدگاه دوم سعی می شود تا با در نظر گرفتن مشخصات مکانیکی سنگریز، هندسه ی سد و سایر پارامترهای دخیل در محاسبه مدول تغییر شکل سنگریز و با بدست آوردن تخمینی برای این مدول، مقدار تغییر شکل در راستاهای مختلف سد پیش بینی شود.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.