محاسبه میزان تراوش میان سدهای خاکی با استفاده از روش EPR و المانهای محدود


در حال بارگذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
1.34MB
111
198 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

آنالیز از میان سدهای خاکی اهمیت بسزایی دارد زیرا تراوش بیش از اندازه و خارج از معمول در سدها همواره می تواند باعث ناپایداری و خرابی آنها گردد. تاکنون تراوش با استفاده از مدلهای ریاضی و فیزیکی مختلفی پیش بینی شده ست. در برخی از این مدلها از فرضهایی برای ساده دسازی ساخت معادلات استفاده شده که ممکن است به خطاهای بزرگی منجر شود. هدف این تحقیق ارائه روش جدیدی بر اساس رگریسون تکاملی چند جمله ای (EPR) به منظور پیش بینی میزان دبی ناشی از تراوش و نیز تعیین مسیر اولین خط نشت در سدهای خاکی همگن است. روش EPR یکی از انواع روش های هوش مصنوعی است که با استفاده از ترکیب الگوریتم ژنتیک (GA) و روش کمترین مربعات (LS) عمل می کند. در این روش ورودی های مساله مستقیما از داده های میدانی به نرم افزار داده شده و با آنها آموزش و آزمایش می شود. نتایج خروجی این برنامه به صورت رابطه های ریاضی می باشد.

در این تحقیق با استفاده از روش EPR یک رابطه برای محاسبه میزان دبی ناشی از تراوش و یک رابطه دیگر جهت تعیین مسیر اولین خط نشت پیشنهاد شده است. در پایان رابطه های بدست آمده از روش EPR با نتایج روش المان محدود مقایسه گردیده و مزایای استفاده از رابطه EPR و دقت بسیار بالای آن، نشان داده می شود.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.