مدیریت سیستم حمل و نقل جاده ای در زمان بحران


در حال بارگذاری
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
8.16MB
135
288 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

هیچ نقطه ای از این کره خاکی مصون از حوادث غیر مترقبه نیست، اما هر چه جمعیت جهان افزایش می یابد ، قدرت تخریب و خسارات ناشی از وقوع این حوادث نیز افزایش می یابد. به موازات تراکم جمعیت، آسیب پذیر تر شدن شهرها در مقابل بلاهای طبیعی و بحران های تکنولوژیک ، اهمیت و حساسیت مدیریت بحران و برنامه های رویارویی و کاهش اثرات بحران هر چه بیشتر می گردد.

مدیریت بحران در بر گیرنده یک سری عملیات و اقدامات پیوسته و پویا بوده و به طور کلی براساس تابع کلاسیک مدیریت که شامل برنامه ریزی ، سازماندهی ، تشکیلات، رهبری و کنترل است، استوار می باشد.

بخش های مختلف چرخه مدیریت بحران شامل: پیشگیری ، کاهش اثرات ، آمادگی ، پاسخگویی و امدادرسانی ، بهبودی و توسعه می باشد.

هدف از این تحقیق بررسی نحوه “مدیریت سیستم های حمل ونقل جاده ای در زمان بحران”می باشد. لذا  به بررسی شناخت بحران های شایع در ایران ، آسیب های وارده به شبکه ی جاده ای و چرخه ی اساسی مدیریت بحران برای مدیریت شبکه ی جاده ای پرداخته شده است.

نتایج و پیشنهادات در بخش های مختلف چرخه مدیریت بحران عبارت است :

از تشکیل کمیته هدایت و برنامه ریزی حمل و نقل در زمان بحران ، تهیه سیستم مکانیزه استفاده از اطلاعات موجود در ارگان های ، شناسایی نقاطی را که در شبکه حمل و نقل دارای آسیب بندی بیشتر می باشند و مقاوم سازی آنها ، ازتشکیل مکانیزم اطلاع رسانی توسط مراکز تحقیقاتی برای اعلام وضعیت های احتمالی به مراکز ذیربط، اطلاع از وضعیت صدمات توسط مرکز مدیریت بحران ، اطلاع از کیفیت وقوع و حضور در محل به منظور امداد رسانی ، در اختیار داشتن نرم افزاری مشتمل بر بانک های اطلاعاتی از موارد مورد نیاز و وضعیت موجود بطور همزمان جهت تصمیم گیری ودر نهایت می بایست با توجه به داشتن زمان کافی جهت تصمیم گیری برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت جهت بازسازی شبکه حمل و نقل توسط کارشناسان مربوطه ارائه گردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.