مراحل طراحی و ساخت سرریز نیلوفری سد مخزنی البرز و بررسی سرریزهای دیگر


در حال بارگذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
15.9MB
216
573 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

سرریزها در دنیا با توجه به نحوه عملکردشان به چند نوع تقسیم می شوند که شامل : ریزشی- اوجی- جانبی- شوت- مجرایی- تونلی- نیلوفری- سقوطی با بارشکن- آبرو- سیفونی می باشند. عمده مسئولیت سرریز ها گذردهی آب های اضافی ناشی از سیلاب هایی است که نمی توان آن را در حجم محدود دریاچه جا داد. سرریز نیلوفری یکی از سرریزهای فوق الذکر می باشد که برای عبور سیلاب ها از مخازن در جایی که استفاده از سرریز های جانبی با سطح آزاد غیر ممکن و با غیراقتصادی است به کار می رود.

یک سرریز نیلوفری تشکیل شده ازسرریز به شکل تونل که اغلب در پلان دایره ای است شافت قائم که در موارد استثتایی مایل نیز می تواند باشد و تونل خروجی تقریبا افقی که به کانال رودخانه زیر سد ختم می شود. حالات عملکرد سرریزهای نیلوفری میتواند آزاد (اتوماتیک) یا فرمانی ( منظم) بوسیله دریچه های روی تاج سرریز باشد. این سرریز با گذردهی بیش از ۷۰۰(متر مکعب در ثانیه) آب یکی از بهترین گزینه ها برای سد های خاکی می باشد.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.