مطالعه ای برسریز سدهای مخزنی و بهینه سازی روش طراحی سرریز کنگره ای ذوزنقه


در حال بارگذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.81MB
207
327 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

سرریزها اثرات تعیین کننده ای بر ایمنی سدها دارند. همچنین هزینه آنها معمولاً مقدار قابل توجهی از هزینه کل را به خود اختصا می دهد.

مهندسان سد سازی در صدد این هستند تا بدون به مخاطره انداختن ایمنی ابعاد سرریز را کاهش داده و اجرا را ساده تر نمایند و از این طریق هزینه ها را کم نمایند. تحت شرایطی استفاده از نوع خاصی از سرریز که به عنوان سرریز کنگره ای نامیده می شود باعث کاهش هزینه ها می گردد.

سرریزهای کنگره ای معمولا از دیواره نازکی تشکیل شده و خصوصیت سرریزهای ریزشی آزاد را دارا می باشند. در پلان شکلهای مختلفی را می تواند داشته باشد ولی بیشترین شکل مورد استفاده کنگره ای ذوزنقه ای می باشد.

برای طرح مناسب سرریز کنگره ای نیاز به شناخت مقادیر صحیح آبگذری می باشد از این رو در قسمت نخست این پایان نامه به مقایسه منحنی های مختلف طراحی خواهیم پرداخت و گس از تعیین بهترین منحنی آنرا معادله بیان می نمائیم.

شکلهای گوناگون هندسی سرریز کنگره ای تاثیر قابل توجهی برروی هزینه ها دارند. مدل ارائه شده برای تعیین ابعاد بهینه سرریز کنگره ای قابل استفاده است . این مدل حداقل هزینه پروژه را با ملحوظ داشتن عملکرد هیدرولیکی انتخاب می کند که برای کنترل کارائی آن از اطلاعات پروژه سد زرینه رود استفاده شده است. این مدل را می توان در طرح اولیه سرریز کنگره ای به کار گرفت و از آنجائیکه معمولا مدل هیدرولیکی سرریز نیز آزمایش می گردد لذا بوسیله این مدل بهینه هزینه ساخت مدلهای هیدرولیکی مختلف کاهش می یابد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.