مطالعه رفتار لرزه ای دیوارهای برشی فولادی بازشودار بهمراه سخت کننده


در حال بارگذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.75MB
155
456 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در دهه های اخیر، سیستم دیوار برشی فولادی بعنوان یکی از سیستمهای مقاوم در برابر بارهای جانبی مورد توجه محققین قرار گرفته است. نیازهای معماری و ملاحظات غیرسازهای نظیر عبور سیستمهای تاسیساتی از جمله عوامل ایجاد بازشو در دیوارهای برشی فولادی میباشند.

در این تحقیق، ۶۰ مدل دیوار برشی فولادی با بازشو دایره ای و مستطیلی به ابعاد مختلف و با در نظر گرفتن تقویت وعدم تقویت مدلسازی و تحلیل شده است. از این رو، ضمن بررسی اثر شکل و ابعاد بازشو بر رفتار دیوار برشی فولادی، به منظور بهبود رفتار دیوارهای برشی فولادی بازشودار به بررسی تقویت این سیستم پرداخته شده است.

بدین منظور دیوار برشی فولادی بازشودار در دو حالت تقویت با سخت کننده عمودی- افقی و تقویت با سخت کننده قطری مورد مطالعه قرار گرفته است. به منظور اطمینان از صحت روش مدلسازی و تحلیل اجزاء محدود، نتایج یک نمونه آزمایشگاهی با نتایج نمونه مدل شده در نرم افزار اجزاء محدود مقایسه شده است. نتایج این تحقیق نشان میدهد دیوار برشی فولادی با بازشو دایرهای رفتار و عملکرد مناسبتری نسبت به دیوار برشی فولادی با بازشو مستطیلی نشان میدهد و همچنین تقویت دیوار برشی فولادی بازشودار باعث افزایش مقاومت و سختی و کاهش کمانش خارج از صفحه سیستم شده و در این میان، سخت کننده قطری اثر بیشتری در افزایش ظرفیت برشی و سختی سیستم داشته و همچنین این نوع تقویت، در کنترل تغییر مکانهای خارج از صفحه و توزیع تنش در ورق پرکننده دیوار مناسبتر عمل کرده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.