مقاوم سازی دیوارهای برشی فولادی با ورق نازک بعد از زلزله


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.04MB
146
240 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

در سه دهه اخیر دیوارهای برشی فولادی به عنوان یک سیستم باربر جانبی مورد استفاده قرار گرفته اند. شناخت رفتار کلی سیستم دیوارهای برسی فولادی و کارآیی آن نیاز به انجام آزمایشهای مختلفی دارد و با توجه به داده های آزمایشگاهی می توان به نتایج تئوریک بدست آمده اطمینان کرده و حاصل این نتایج در مقاصد طراحی و عملی بکار برده شود.

یکی از راههای بهبود رفتار کمانشی دیوارهای برشی فولادی استفاده از سخت کننده ها می باشد. سخت کننده ها با جلوگیری از کمانش ورق فولادی قبل از جاری شدن، باعث بهبود رفتار آنها شده و علاوه بر این باعث افزایش سختی، مقاومت، شکل پذیری و جذب انرژی می شوند. بر همین اساس در این تحقیق با استفاده از نرم افزار ANSYS، ۱۷۰ مدل دیوار فولادی با آرایش مختلف سخت کننده ها و ضخامتهای متفاوت دیوار برشی فولادی مدلسازی و تحلیل می گردد. اثر سخت کننده های مختلف (سخت کننده ها با آرایشهای افقی، عمودی، افقی-عمودی توأماً، قطری و ضربدری در یک دیوار و در دو طرف آن) برروی پارامترهای مختلفی از جمله ظرفیت برشی سیستم، سختی سیستم، میزان بازدهی اضافه مصالح مصرفی، میزان نزدیک شدگی ستونها، توریع تنشها در ورق فولادی و المان های مرزی و کمانش خارج از صفحه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
نتایج بدست آمده از نرم افزار شامل منحنی های پوش، انطباق بسیار خوبی با نتایج آزمایشگاهی موجود دارد. همچنین نتایج حاصله موید افزایش ظرفیت باربری و سختی سیستم به هنگام استفاده از سخت کننده های قطری و ضربدری است. علاوه بر این می توان با استفاده از سخت کننده های افقی و افقی- عمودی توأماً اثر کمانش خارج از صفحه را کاهش داده و توزیع یکنواخت تنش ها در دیوار و المانهای مرزی را ایجاد نمود.

 

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.