مقاوم سازی سازه های بنایی به کمک صفحات و میله های FRP


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.77MB
186
205 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

جامعه ی جهانی مهندسی، عدم کارآیی دیوارهای URMرا به عنوان یکی از دلایل عمده ی خسارت به مصالح و تلفات انسانی ناشی از زمین لرزه شناسایی کرده است. بنابراین، توسعه ی روش های موثر و مقرون به صرفه ی بهبود برای معماران یک نیاز فوری است. ترکیبات «پلیمرهای غنی شده با الیاف » (FRP) راه حلی برای تقویت دیوارهای URM هستند که تحت تاثیر فشارهای زیاد ناشی از بادهای شدید یا زمین لرزه می باشند.

در این تحقیق سه مجموعه از دیوارهای تقویت شده با مصالح حاوی ترکیبات FBR را مورد بررسی قرار داده ایم. بخشی از مراحل آزمایشی این تحقیق بر روی دیوارهای بنایی متعلق به یک ساختمان متروک انجام شده است. دو مجموعه اول این تحقیق، رفتار دیوارهای بنایی تحت فشارهای در سطح هموار را مورد بررسی قرار می دهد حال آنکه در مجموعه ی سوم دی.ارها رفتار خارج از سطح هموار مورد نظر بوده است.ترکیبات FBR در قالب ورق و میله به عنوان مصالح تقویت کننده مورد استفاده قرار ی گرفته اند.

نتایج نشان داده اند که ظرفیت های برش و موجی دیوارهای بنایی را می توان از  طریق تقویت با ترکیبات FBR افزایش قایل توجهی داد. آزمایش های انجام شده در محیط خارج، تشخیص حالت های شکست را که معمولاً در محیط آزمایشگاه ملاحضه نمی شود ممکن ساخت.

یکی از روش های تقویت موسوم به «نشان دادن دوباره ی ساختار با FBR» بیانگر آن است که علاوه بر افزایش ظرفیت دیوار می تواند زیبایی آن را نیز حفظ کند. مدل های تحلیلی برای پیش گویی رفتار دیوارهای تقویت شده همچنین راهبردهای موقتی برای طراحی تقویت با FBR برای حالت های برشی و موجی نیز ارائه شده اند. توجیه اقتصادی برای مقاوم سازی عناصر بنایی با مصالح FBR نیز مورد بحث قرار گرفته است. و بالاخره نتیجه گیری به عمل آمده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.