مکانیزم شبیه سازی مسیر به منظور رفع مشکل پیاده سازی قوس های کلوتوئید با استفاده از توتال استیشن


در حال بارگذاری
۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
10MB
244
406 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

همانگونه که از عنوان این پروژه پیداست برای رفع مشکل پیاده سازی قوس های کلوتوئید در جستجوی روشی هستیم که علاوه بر سادگی و قابل اجرا بودن خطاهایی را که در روش های موجود و سنتی وجود دارد را نداشته و کاملاً به صورت دقیق و بدون تقریب باشد. در این راستا ابتدا در فصل دوم انواع روش های پیاده سازی را برای این نوع قوس ها مطرح و روش کار را توضیح داده ایم.

سپس در بخش بعدی موانع موجود در سر راه این نوع روش ها ذکر شده است. در فصل سوم این مجموعه، با نگارش یک برنامه کامپیوتری برای ماشین حساب ها این امکان را فراهم کرده ایم که طرح و پیاده سازی این نوع قوس ها به راحتی در محل قابل اجرا باشد و همچنین خطای انسانی ناشی از محاسبات هندسی و ریاضی به حداقل برسد. این برنامه که قابل انتقال به ماشین حساب های دیگر نیز می باشد به دو روش زوایای قائم و مختصات قطبی عملیات پیاده سازی را انجام می دهد. در فصل چهارم گام را فراتر نهاده و طرح و ترسیم این نوع قوس ها را در نرم افزار جامع Autodesk Land Desktop انجام داده ایم و سپس از قوس طراحی شده خود با یک دستور ساده و بطور کامل یک خروجی برای پیاده سازی آن تهیه کرده ایم.

این خروجی که تقریب در آن در حد صفر است به روش های ختلف قابل تهیه و استفاده می باشد. اما برای تکمیل کار خود و نهایی کردن این روش بدون هیچگونه کمبود و نقصانی می بایست از مسیر و علی الخصوص قوس های خود یک خروجی تهیه نماییم که بتوان به طور همزمان هم مسیر را در پلان و هم خط پروژه را در آن قسمت از نظر کد ارتفاعی پیاده وکنترل نمود. لذا با استفاده از یک روش ابتکاری مختصاتی شامل XYZ از طول مسیر قوس ها استخراج می نماییم و این مختصات را بدون دخل و تصرف مستقیماً وارد دوربین های Total Station می کنیم تا بعد از استقرار دوربین به راحتی کل مسیر علی الخصوص قوس ها وکلوتوئیدها را بدون مشکل و به راحتی پیاده نماییم. در فصل پنجم نیز به چگونگی بارگذاری فایل خروجی به داخل دوربین اشاره کرده و عملکرد این دوربین ها را بررسی نموده ایم.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.