پایان نامه تحول خاک های حاصل از رسوبات آبرفتی رودخانه کارون در یک امتداد عمود بر مسیر رودخانه کارون


در حال بارگذاری
۳۱ فروردین ۱۳۹۷
doc
1.36MB
115
271 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

خاک ها توده طبیعی با مورفولوژی واحد هستند که در نتیجه اثر برهم کنش اقلیم، موجودات زنده، مواد مادری، پستی و بلندی در طول زمان تشکیل گردیده اند (مولدرز[۱]، ۱۹۸۷).

ماده مادری از مهم ترین فاکتورهای خاک سازی در مناطق خشک و نیمه خشک محسوب می گردد ([۲]بوول و همکاران ۲۰۰۳). خصوصیات و ترکیب شیمیایی ماده مادری، نقش مهمی در تعیین مشخصات خاک، به خصوص در مراحل اولیه تشکیل خاک ایفا می کند. تنوع در مواد مادری، تغییر قابل توجهی در ویژگی های فیزیکی،  شیمیایی، نوع و مقدار کانی های رسی و رده بندی خاک ها ایجاد نموده است ( نوروزی، ۱۳۸۹).  برادی[۳] (۱۹۹۰ )، نوع کانی تشکیل شده در خاک را تحت تاثیر سه عامل اقلیم، شرایط محیطی و نوع ماده مادری می داند. با گذشت زمان و پیشرفت هوادیدگی، خاک ها تکامل یافته و ترکیب کانی های آنها در جزء رس تغییر می کند.

خاک های تشکیل شده روی سنگ بسترهای متفاوت به دلیل اختلاف کانیهای موجود در ساختار سنگ ها و اختلاف مقاومت آنها دارای مشخصات فیزیکی، شیمیایی، کانی شناسی و رده بندی متفاوتی هستند. فرهنگی، ملکی( ۱۳۸۴)  بیان کردند، خاکهای تشکیل شده بر روی گرانیت دارای بافت درشت لومی شنی در همه لایه ها می باشد و میزان رس با افزایش عمق، کاهش و مقدار شن، افزایش می یابد و در خاک تشکیل شده بر روی سنگ آندزیت بازالتی بافت خاک ریزتر و رس خاک بیشتر است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.