پردازش و تحلیل داده های ژئوشیمیایی ورقه ۱:۲۵۰۰۰ مشکین شهر


در حال بارگذاری
۲۷ آبان ۱۳۹۶
doc
33MB
187
441 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

پردازش و تحلیل داده های ژئوشیمیایی ورقه ۱:۲۵۰۰۰ مشکین شهر به روش های آمار سنتی و فرکتال برای تعیین حد آستانه بی هنجاری ها

ناحیـه‌ی مورد مطالـعه در برگه‌ی ۱:۱۰۰۰۰۰ مشگیـن‌شهـر با طول خاوری °۴۸- َ۳۰  °۴۷ و عـرض شمـالی َ۳۰ °۳۸-°۳۸ در استان اردبیل به فاصله‌ ۱۲ کیلومتری جنوب غربی شهرستان مشگین‌شهر و ۵/۱ کیلومتری جنوب غرب آغ‌بولاغ واقع شده است. به لحاظ زمین شناسی در این محدوده واحدهای ولکانیکی با ترکیب آندزیت تا تراکی آندزیت، واحد‌های نفوذی با ترکیب مونزونیت، کوارتز مونزونیت و واحدهای کواترنر حضور دارند. شبکه‌ی نمونه‌برداری با چگالی ۶ نمونه در هر کیلومترمربع برای رسوبات آبراهه­ای طراحی و در نهایت ۵۱۵ نمونه رسوب آبراهه‌ای برداشت شد.

داده‌های رسوبات آبراهه‌ای به روش­های آمار کلاسیک و همچنین روش فرکتالی عیار-مساحت مورد پردازش قرار گرفت و سپس مقادیر بالای   و ابعاد بالای فرکتال به عنوان مقادیر آنومال برای۶ عنصر استخراج و نقشه‌های عناصر رسم گردیدند. مقایسه دو روش کلاسیک و فرکتال، نشان از آن دارد که در روش فرکتال به علت شدت بخشی به هاله ها، جدایش مقدار زمینه و حد آستانه و همچنین آنومالی با دقت بیشتری صورت گرفته و حوضه آبریز مربوط به پایین دست هر نمونه نیز متاثر از نقاط نمونه برداری می باشد. درنهایت پس از تلفیق مناطق آنومال رسوبات آبراهه‌ای ۱۱ محدوده جهت کنترل آنومالی مشخص گردید.

در مرحله‌ی کنترل آنومالی وجود آغشتگی‌های سطحی مالاکیت به صورت وسیع در جنوب و جنوب غرب با حضور  ۷ نمونه‌ بالای ppb 50 طلا و  ۱۸ نمونه بالای ppm 200 مس باعث گردید که دو محدوده‌ی امیدبخش با مجموع مساحت تقریبی ۳۳/۲۸ کیلومترمربع جهت ادامه عملیات اکتشافی در منطقه پیشنهاد گردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.