پوشش های خود تمییز شونده(سطوح فراابگریز)


در حال بارگذاری
۲۱ دی ۱۳۹۶
doc
8MB
69
235 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

سطوح خود تمیز شونده ، سطوح نانو ساختار ابگریزی هستند که بوسیله حرکت اب تمیز می شوند. در طبیعت بیش از ۲۰۰ گونه گیاه شناخته شده است که از قطرات اب و حرکت انها جهت تمیز کردن سطوح خود از الودگی ها استفاده می کنند. بهترین گونه از این گیاهان، نیلوفرابی است. عبارت « سطح خود تمیز شونده» بیانگر سطحی است که نیازی به تمیز کردن آن از سوی انسان نیست و تنها باید چنین سطوحی را در معرض ریزش آب قرار داد و نحوه کارکرد آب را تماشا کرد. هیچ استاندارد DIN ، ASTM و یا ISO برای تعیین خصوصیات سطوح آبگریز خود تمیز شونده وجود ندارد. عملا” چهار پارامتر تحلیلی وجود دارد و تنها در صورتی که تمام این چهار پارامتر با هم شرایط لازم را تامین نمایند یک سطح به عنوان سطح ابگریز خود تمیز شونده تلقی می شود. این پارامترها عبارتند از:

– زاویه تماس قطره اب با سطح: این زاویه باید بیش از ۱۴۰ باشد.

– زاویه پسماند: مقدار این زاویه باید کمتر از ۱۰ باشد.

– زاویه غلتش : مقدار این زاویه باید کمتر از ۱۰ باشد.

– مAL : مقدار مA L بدست امده برای سطح نباید بیش از ۱۰ باشد. بررسی سطوح گیاهان خود تمیز شونده ، مشخص کرد که دو نوع ساختار سطحی برای ایجاد یک سطح فرابگریز خود تمیز شونده لازم و ضروری است. اولی ساختار میکرویی نانویی است که ساختار دوتایی نامیده می شود و دیگری ساختار نانویی است که ساختار واحد نامیده می شود. همچنین بررسی این سطوح مشخص نمود که علاوه بر ساختار سطحی ، زبری سطح در مقیاس نانو به همراه ماده ای روغنی شکل با انرژی سطحی پایین برای بوجود امدن یک سطح ابگریز خود تمیز شونده ، امری ضروری است. روش های تولید سطوح ابگریز خود تمیز شونده به سه گروه تقسیم می شوند:

۱. تقلید و کپی برداری از گیاهان

۲. زبر کردن ماده ای با انرژی سطحی پایین

۳. ساخت زیرایندی زبر و تعدیل ان با موادی با انرژی سطحی پایین

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.