کاربرد شیشه در مهندسی ساختمان


در حال بارگذاری
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
19.1MB
149
289 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

کاربرد شیشه در ساختمان سازی و علم مهندسی ساختمان، امروزه بسیار متداول گردیده است. هر چند این استفاده امروزه بیشتر پیرامون بهره دهی انرژیک می باشد، لذا بحث کاربرد سازه ای در کنار مسائل انرژیک نیز مدنظر محققین و مهندسین می باشد. استفاده از شیشه سازه ای مرهون پیشرفت های تکنولوژیک علم مهندسی مواد و متالوژی است.

مقاومت های تئوریک بسیار بالا، ایمنی، ظرافت، زیبائی و بهره دهی انرژیک از عوامل علاقه مهندسین سازه، معمار و کارشناسان بهداشت محیط در استفاده روز افزون و گسترده از این ماده ساختمان است.

در این سمینار سعی شده است، به مسائل ختلف نظیر شناخت کلی از شیشه، طرح اختلاط و آشنایی با مواد تشکیل دهنده، روشهای تولید و پروسه های مدرن مقاوم سازی، ایمن سازی، بررسی خصوصیات فیزیکی شیشه های سودالایم، آشنائی با انواع شیشه های ساختمانی و المانهای سازه ای اتصالات و مروری برآئین نامه های موجود پرداخته شود.

در باب بررسی رفتار سازه ای شیشه در مهندسی ساختمان، مدلاسیون شیشه سازه ای، بررسی دقیق دیاگرام تنش کرنش، مشابه سازی شیشه با مصالح عرف ساختمانی نظیر فولاد و بتن، شکل پذیری، تردی، مدهای شکست و آنالیز ترک شیشه، بررسی شیشه به عنوان یک مستهلک کننده انرژی زلزله در هنگام وقوع از مواردی هستند که در این سمینار سعی گردیده است در حد توان به آنها پرداخته شود.

خصوصیات فیزیکی شیشه های فوق مدرن کاملا مقاوم شده چندلایه (شیشه های LFT.LHS) در دید اول استفاده از این شیشه ها به عنوان المانهای سازه ای را تضمین می نماید. لیکن بروز خصوصیات و مشکلاتی ماننذ ضعف اتصالات، وابستگی کامل خصوصیات شیشیه به مسائلی محیطی نظیر دما و رطوبت و سرعت بارگذاری، ضعف مقاومت کشش، افت شدید مقاومت در اثر ترک خوردگی، مسائل روحی و روانی و گرانی و غیر اقتصادی بودن آن، استفاده گسترده سازه ای از این ماده ساختمانی مدرن را محدود می کند.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.