کاویتاسیون و راه های مقابله با آن در سازه های هیدرولیکی


در حال بارگذاری
۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
3.63MB
85
240 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

کاویتاسیون پدیده ای است که در انواع سازه های آبی رخ می دهد و در کارایی این سازه ها ایجاد مشکل می نماید.

این فرآیند در نقاطی از سازه که سرعت بالا می باشد، باعث ایجاد خرابی و گودال می شود و در واقع جایی که در یک سیستم هیدرولیکی به علت بالا رفتن سرعت فشار منطقه ای پایین می آید و با فشار سیال برابر می شود و فشار منطقه ای کاهش می یابد این پدیده نمود پیدا می کند و با ضربه زدن به مرز سیتل و سازه ایجاد سر و صدا و در موارد حادتر شبب خرابی می شود. در واقع وجود میدان فشار در ناحیه ای که کاویتاسیون رخ می دهد، وجود ذرات و ناخالصی درون مایع و شکل جداره اصلی ترین عوامل دخیل در رخ دادن پدیده کاویتاسیون می باشند.

در این تحقیق مواردی از ایجاد کاویتاسیون در سدها بولدرز در اریزونا، پین فلات در کالیفرنیا فوت پک و دنیسون در اوکلاهما، نورفوک در آرکانزاس، راندال و بول سولز در داکوتای جنوبی و در نهایت فالسوم در کالیفرنیا درج و بررسی شد.

تحقیقات نشان می دهد که هوادهی، تجهیز سطوح در معرض در معرض تخریب و نیز استفاده از روکش فولادی، پرداخت سطحی سطوح در معرض تخریب کاویتاسیون و در نهایت استفاده از زرین ها می توانند راهکارهای مناسبی باشند و تا حد بسیار زیادی از تاثیر مخرب این  پدیده بکاهند.

در این تحقیق با مطالعه موردی بررسی کاویتاسیون در سرریز سد کارون تخریب های صورت گرفته و علل آن ها بررسی گردیده و شرح تعمیرات اولیه و نهایی آورده شد.

همچنین در این تحقیق مدل هیدرولیکی آزمایشگاه هیدرولیک ، مدل هیدرولیکی آزمایشگاه هیدرولیک منابع آب و مدل هیدرولیکی موسسه سوگراح پیرامون هوادهی سرریز سدکارون و جلوگیری از کاویتاسیون در انتهای شوت به تفصیل مورد بحث و بررسی قرار گرفته است و روش های مختلف تعمیرات و اصلاحات در آنها تحلیل شده است.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.