کنترل کننده پیش بین خطی بر پایه مدل MPC


در حال بارگذاری
۲۳ دی ۱۳۹۶
Doc
2MB
62
188 بازدید
۱۲۵۰۰ تومان
خرید

در این تحقیق کنترل کننده پیش بین بر پایه مدل ( MOdel BaSed PredictiVeCOntTOl) به منظور کنترل سیستمهای خطی مورد بررسی قرار گرفته است. MPC یا MOdel PredictiVe COntrOl از دسته روشهای کنترلی پیشرفته ای میباشد که امروزه بطور گسترده در صنایع فرایند مورد استفاده قرار گرفته است. اگرچه این روش تقریبا برای هر نوع مساله ای مناسب میباشد، اما توانایی این روش در برخورد با مسائل زیر : آشکارتر میگرد بنا به دلایلی از بین میروند . – مسائلی که در آن با سیستمهای تاخیردار مواجه ایم .

MPC در بین سالهای ۷۰-۱۹۶۰ در صنایع فرایند توسعه داده شد. این روش در آغاز با یک ایده ابتکاری و با استفاده از مدلهای پاسخ پله و ضربه از سیستمها پایه ریزی شد. اساسی این روش بر حل یک مساله کنترل بهینه در هر فاصله نمونه برداری استوار است. بدین شکل که ابتدا با استفاده از یک مدل پیش بینی، خروجیهای آینده را برای یک افق محدود پیش بینی میکند و با استفاده از کمینه سازی یک تابع معیار، ورودیهای آینده را برروی افق پیش بینی بدست می آورد و تنها عنصر اول از این سری را بعنوان ورودی به سیستم اعمال میکند. در دوره نمونه برداری بعدی یک مساله کنترل بهینه جدید بر اساسی اندازه گیریهای جدید فرموله و حل میگردد. این استراتژی که به استراتژی افقی کاهنده معروف است بطور تکراری در هر لحظه نمونه برداری اجرا میکردد. هر چند الگوریتمهای مختلف موجود برای طراحی کنترل کننده پیش بین در جزئیات معینی بایکدیگر تفاوت دارند، اما ایده اصلی همه این الگوریتمها مشابه اند و از اجزا اصلی زیر تشکیل شده اند: – مدل پیش بینی: با تعریف یک مدل عددی از سیستم میتوان رفتار آینده سیستم را پیش بینی کرد. – تابع هدف یا تابع معیار: با تعریف تابع هدف و مینیمم سازی این تابع در یک افق محدود آینده میتوان ورودیهای کنترل آینده را محاسبه کرد. – محاسبه قانون کنترل: با محاسبه قانون کنترل، مجموعه ای از ورودیهای کنترل بدست می آید کهتنها نخستین مقدار از این سری بعنوان ورودی به سیستم اعمال میگردد.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.