گسترش متدولوژی افزایش ایمنی در جاده های شریانی کشور


در حال بارگذاری
۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
58.6MB
191
222 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

این تحقیق خواسته است تا تجزیه تحلیل ایمنی جاده را عمیق تر کرده و پیشنهاداتی در مورد اقدام لازم برای پیگیری مسئله را ظرف ۳ تا ۵ سال آینده تهیه کند. با توجه به موارد فوق این مطالعه هدف زیر را دنبال می کند:«ارزیابی دلایل اصلی وضعیت نامطلوب ایمنی جاده در ایران و آماده کردن طرح عملیاتی کوتاه و میان مدت برای مشخص کردن این دلایل.» فعالیت اصلی این مطالعه عبارتند از:

-ارزیابی دلایل وضعیت نامساعد ایمنی جاده در کشور از طریق ارزیابی مدیریت ظرفیت.

-تهیه طرح عملی ایمنی جاده که عملیات کوتاه و میان مدت از جمله نیاز به کمک فنی مطالعات آموزش نیازمندی تجهیزات و کمککردن در حذف نقطه سیاه در بخشهای انتخابی دولت ایران را در بر میگیرد.

ایمنی جتده مسئله جدی و رو به افزایش در جمهوری اسلامی ایران است. عملکرد ایمنی جاده در ایران بر طبق استانداردهای بین المللی بسیار ضعیف است و سیر نزولی طی می کند. طبق گزارش وزارت بهداشت در سال ۰۰۳، حدود ۲۶۰۰۰ نفر در تصادفات جاده ای در ایران کشته شدند که برابر است با کشته شدن سه نفر در ساعت در اثر تصادفات ترافیک جاده ای. با رقم نزدیک به ۴۰۰ کشته به ازاء هر یک میلیون سکه، میزان مرگ و میر جاده ای در ایران ۵-۴ برابر بیش از میانگین مربوط به کشوهای صنعتی است.

در مقایسه با کشورهای همسایه مثل ترکیه و آذربایجان میزان مرگ و میر به ازاء هر ۱۰۰۰۰ خودرو نیز بسیار بالاست و مقدار تقریبی آن در ایران برابر ۵۰ نفر در ترکیه ۷ و در آذربایجان ۲۰ نفر است. افزایش بیش از ۱۵ درصدی میزان مرگ و میر و صدمات جاده ای در طول دهۀ گذشته بدترشدن فزایندۀ ایمنی جاده را در ایران نشان میدهد. از سال ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ به تنهایی میزان مرگ و میر تا بیش از ۵۰درصد و از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳ بیش از ۷۰ درصد و از سال ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۳، ۳۳ درصد افزایش پیدا کرده است.این رقم در مقایسه با کشورهای دیگر دارای در آمد متوسط که در آنها هزینۀ تصدفات ۵/۱ درصد از تولید ناخالص داخلی را تشکیل می دهد بالااست.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.