RCC Dam Material


در حال بارگذاری
۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷
pdf
571KB
95
194 بازدید
۱۷۵۰۰ تومان
خرید

has been added to your cart!

have been added to your cart!

بتن کوبیده غلتکی یا R.C.C یک روش جدید جهت اجرای بتن در کارهای عمرانی می باشد که ایده استفاده از آن به دهه های ۱۹۳۰و ۱۹۴۰ در انگلستان و به عنوان لایه زیر اساس جاده ها و روسازی محوطه فرودگاه ها باز می گردد. این مصالح در مصارف اولیه بنام بتن کم عیار یا خشک شناخته شده و در زیر قشر آسفالت بکار می رفت. R.C.C هر چند که در کلیه فعالیتهای عمرانی و عمدتاً به عنوان یک مصالح جنبی مطرح شده و مورد استفاده قرار گرفت، از اوائل دهه ۱۹۶۰ میلادی، از سوی کارشناسان و محققان به عنوان مصالح و تکنیک اجرای قابل استفاده در سدسازی مطرح گردیده و دیری نپائید که مورد توجه و توسعه روزافزون قرار گرفت.

رواج استفاده از بتن غلتکی به عوامل متعددی بستگی داشت که مهمترین آنها سادگی در تولید و بکارگیری و عدم نیاز به تجهیزات و تاسیسات اجرایی ویژه می باشد. با توجه به تجارب حاصل از صنعت سدسازی خصوصاً در کشورهاب آمریکا، ژاپن، چین و اسپانیا و ثبوت مزایای استفاده از R.C.C به نظر می رسد در هر کشوری لاجرم بایستی به سمت استفاده از این مزایا حرکت کرد.

از آنجا که اجرای R.C.C بسیار وابسته به فرهنگ کاری و بکارگیری مضالح در دسترس و تجهیزات متفاوت در هر کشور می باشد، اولین تجربه در هر کشور و ثبت کلیه مراحل و شرایط کاری و ثبت این متغیرها و کنترل تاثیر متغیرهای اجرایی بر کیفیت بتن بسیار مهم بوده و می تواند بر امکانپذیری و رونق استفاده از این روش موثر بوده و مبنای قضاوت قرار گیرد. سد تنظیمی انحرافی پایین دست کرخه (پای پل) اولین تجربه عملی استفاده از R.C.C در ایران بوده که به همت طراحان و حمایت کارفرمای پروژه و شجاعت پیمانکار این پروژه به اجرا رفته است.

در این تحقیق سعی شده است تجارب اجرا اعم از ماشین آلات و نحوه ارتباط آنها، کیفیت اختلاط بتن و خصوصیات آن، شرایط محیطی، مشخصات فیزیکی و مهندسی مانند دانه بندی، نفوذپذیری، مقاومت کششی، مقاومت برشی بین لیفت های اجرا و غیره و همچنین فاصله زمانی بین اختلاط و تراکم مصالح، دانسیته نسبی بتن پس از تراکم و چگونگی اجرای اجزاء سد بتن غلتکی مانند شیبهای بالا دست و پایین دست، درزهای قائم، درزهای افقی و اجرای بتن در کنار قالب مورد ارزیابی قرار گیرد.

پس از انجام کلیه مراحل فوق الذکر در طول حدود ۶ ماه عملیات اجرایی و پس از انجام نمونه گیری صحرایی و انجام آزمایشات آزمایشگاهی، کیفیت بتن حاصله با استانداردهای مورد انتظار جهانی مورد مقایسه قرار گرفت. ماحصل این تلاش آن است کهکلیه تجارب پروژه که متناسب با فرهنگ کاری ایران می باشد مدون شده و مزایا و معایب روشهای بکار گرفته شده با کیفیت بتن مرتبط گردیدند. با انجام این تحقیق می توان چنین گفت:”در ایران هم می توان سه بتن غلتکی با مشخصات فنی مناسب و با توجیه اقتصادی مناسب ساخت”.

  راهنمای خرید:
  • لینک دانلود فایل بلافاصله بعد از پرداخت وجه به نمایش در خواهد آمد.
  • همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال خواهد شد به همین دلیل ایمیل خود را به دقت وارد نمایید.
  • ممکن است ایمیل ارسالی به پوشه اسپم یا Bulk ایمیل شما ارسال شده باشد.
  • در صورتی که به هر دلیلی موفق به دانلود فایل مورد نظر نشدید یا فایل دانلود شده مغایر با عنوان پایان نامه خریداری شده بود اینجا کلیک کنید و مورد را از طریق فرم مغایرت اطلاع دهید تا رفع اشکال گردد.